Melegparti után nácizott le egy zsidó újságírót London polgármestere

Ken Livingstone, a londoni polgármester megtagadta, hogy bocsánatot kérjen a Evening Standard zsidó újságírójától két héttel ezelőtti megjegyzésért, amely szerint Finegold úgy viselkedik, mint a koncentrációs táborok őrei szoktak – írja Neue Zürcher Zeitung.

2005. 02. 24. 9:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Neue Zürcher Zeitung (nzz.ch)

A konzervatív svájci napilap Nincs bocsánatkérés a náci összehasonlítás miatt címmel tudósít egy brit botrányról.

Ken Livingstone, a londoni polgármester megtagadta, hogy bocsánatot kérjen a Evening Standard zsidó újságírójától két héttel ezelőtti megjegyzésért. Livingstone a riporter Olivier Finegold szemére vetette, hogy úgy viselkedik, mint a koncentrációs táborok őrei szoktak.

A polgármester megjegyzését a korábbi munkáspárti kultuszminiszter, a közismerten homoszexuális Chris Smith partija után tette, ahol Feingold azzal a kérdéssel zaklatta Smith-t, miként sikerült az este. A londoni városi tanács, Blair miniszterelnök és számos zsidó szervezet követelte a bocsánatkérést.

Livingstone kedden megnyugtatta a zsidókat, semmiképpen sem kívánta őket megsérteni, vagy megbántani, ezt azonban kevésnek találták. A polgármester, aki régi ellenségeskedést ápol Daily Maillel, ellentámadásában kitért a lap ’30-as évekbeli fasiszta és antiszemita korszakára, valamint arra, hogy a második világháborút követően egyértelműen rasszista tendenciák voltak felfedezhetően az újságnál.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A konzervatív német napilapban Volker Lilienthal Ki akar reklámozni, ha programot is vásárolhat címmel közöl cikket.

„Szegénység és elkeseredettség közepette a mikrohitelek által a remény oázisai jöttek létre” – ezek a lírai szavak a német hírtelevízió, az n-tv 2004. július 24-i műsorában voltak hallhatók.

A műsor olyan bolíviai embereket mutatott be, akik a kedvezményes mikrohitelek által ki tudtak törni a nyomorból. A dicséret és a hála a nemzetközileg, így Németországban is aktív segélyszervezetnek, a World Visionnak szólt, amelynek neve tizenegyszer tűnt fel a műsorban.

A segélyszervezetnek, úgy tűnik, nemcsak bolíviai mikrohitelekre, hanem németországi médiamunkára is van pénze. A tavalyi évben rendszeresek voltak az n-tv-ban azok a külföldi riportok, amelyek a World Vision áldásos tevékenységéről számoltak be. A kenyai pásztorok közötti konfliktusban, az ugandai gyermekkatonák ügyében, a földrengéstől elpusztított iráni Bamban, a kongói, angolai, libériai, malawii, kambodzsai és grúziai háborúkban mindig segített a World Vision.

Az n-tv – amely az RTL és a CNN/Time Warner közös produktuma – a tudósításokat ingyen kapja a segélyszervezettől, a hírtelevíziónak csak a sugárzási költségeket kell állnia. A takarékossági szándék érthető, hiszen 2004-ben a televízió közel a tízmillió eurós veszteséget produkált.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.