Piedonéval erősít Silvio Berlusconi

A hetvenöt éves Bud Spencer (alias Carlo Pedersoli) – a hetvenes évek Piedone-filmjeinek sztárja – Silvio Berlusconi olasz kormányfő pártja képviseletében indul az olasz fővárost övező tartomány, Lazio önkormányzati választási listáján.

MNO
2005. 02. 14. 9:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bud Spencer eddig is rendszeresen megjelent a Forza Italia (FI) gyűlésein, ahol az első sorokban üldögélt, csakúgy, mint a médiamágnás kormányfő számos más színész híve – a pátrendezvényekről beszámoló híradósok nagy örömére. A La Stampa című torinói napilap vasárnapi tudósítása szerint viszont most vállalta a pártlistán való szereplést, ezzel Berlusconira cserélve eddigi filmbéli partnerét, Terence Hillt.

Berlusconi „ügyes húzása” volt az olasz népi hős bevetése a választási kampányban, aki sok szavazatot hozhat a jobboldali párt számára: Piedone leporolt filmjei ugyanis ma is sokkal több tévénézőt vonzanak, mint a vadonatúj olasz tévésorozatok, s legalább három-négymilliós nézettségre számíthatnak.

Bud Spencer, eredeti nevén Carlo Pedersoli 1929. október 31-án született Nápolyban. Színészkarrierje 1950-ben kezdődött, első westernfilmjeit 1967-ben, a vízilabda-karrier befejeztével forgatta (már Bud Spencer művésznéven) a későbbi jó baráttal, Terence Hill-lel. Legnépszerűbb filmjeiben vele, vagy éppen az olasz Piedone felügyelő szerepébe bújva ütötte-vágta a gengsztereket. A '90-es évek elejétől inkább tv-sorozatok magánnyomozóiként (Extralarge, Professzor Clementi) harcolt az igazság mellett.

(HírTV, Magyar Rádió, uno.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.