Vásárlóerő szempontjából Magyarországon (a fővárost nem számítva) Győr-Moson-Sopron megye, a fővárosban a II. kerület a leggazdagabb – derül ki a GfK Hungária Piackutató Intézet legfrissebb, a vásárlóerőt vizsgáló felméréséből. Eszerint – noha Budapest vásárlóereje tovább növekedett – a 23 önálló közigazgatási egység között korábban meglévő különbségek csökkentek.
Győr-Moson-Sopront (108,8-as vásárlóerő index) Vas megye (103,6) követi, míg a tavaly holtversenyben első helyen álló Fejér megye (103,6) a harmadik helyre szorult. (Székesfehérvár viszont a legnagyobb vásárlóerővel bíró megyeszékhely maradt.) A megyék sorrendjében az országos átlaghoz viszonyított legalacsonyabb értékeket, 80-85 százalékot érte el Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Békés és Jász-Nagykun-Szolnok. Közöttük az utóbbi új belépőnek számít, hiszen a két évvel ezelőtti adatokhoz képest két helyet veszített pozíciójából; ellenben nem látjuk már a lista végén Hajdú-Bihar megyét, amely két év alatt három helyet erősödött.
A vidéki Magyarország tekintetében a 2002-ben győztes Telkit és Százhalombattát mostanra megelőzte Csomád és Hévíz is. Ezek a települések közel negyven százalékkal szárnyalják túl az országos átlagot, míg a legszegényebb területek eredménye ugyanennek egyharmadát sem érik el. A sereghajtók tekintetében 2002-höz képest nem következett be változás: Csenyétét (30,3) Gilvánfa (29,2) és Kiscsécs (26,6) követi.
A fővárosban (135,4) továbbra is vezet a II. kerület (163,2), majd a XII. kerület (161,1) és az I. kerület ( 150,3).
(Piac és Profit)
Menczer Tamás: Brüsszel hallgat Sebestyén József agyonverésével kapcsolatban
