Bánáti János, a Budapesti Ügyvédi Kamara elnöke azt mondta, a lemondást nem kell indokolni. Legtöbben akkor mondanak le tagságukról, ha idős koruk miatt nem kívánják folytatni ügyvédi munkájukat.
Bauer kamarai tagságát – ügyvédi tevékenységének jogosságát – többen megkérdőjelezték az utóbbi években. A jogász a rendszerváltozás idején vállalati jogtanácsosként dolgozott, s az akkori jogszabályok szerint automatikusan vált a kamara tagjává.
A háború után a vizsgálat vezetőjeként részt vett a Ries István szociáldemokrata igazságügyi miniszter ellen indított eljárásban. A minisztert széklábbal verték agyon az ÁVH-sok. Ekkori tevékenységével vívta ki Bauer a „körmös” jelzőt.
Az Orbán-kormány idején vizsgálat indult: méltó jogász-e arra, hogy – ilyen múlttal az igazságszolgáltatás résztvevőjeként – magára öltse a talárt? Párhuzamként elhangzott, Mengele, az auschwitzi lágerorvos sem lehetne az orvosi kamara tagja. A Budapesti Ügyvédi Kamara többek közt Sólyom László alkotmányjogi szakvéleménye alapján úgy találta, Bauert nem lehet kizárni a kamarából, mert az visszamenőleges intézkedés lenne. Az ügyvédi törvény szerint nem válhat a kamara tagjává, aki méltatlan erre, Bauer azonban már kamarai tag volt, amikor ez a követelmény életbe lépett.

Kiderült, hogy ki a rejtélyes lottónyertes, aki óriásplakátot vett az Oktogonon