Tizenkettedik alkalommal fut ki Titanic

Skandináv művészfilmek, botrányos francia elsőfilmesek, merész koreai, thai, tajvani és kínai filmek és ázsiai horror is szerepel a Titanic Budapest Nemzetközi Filmfesztiválon, amelyet 12. alkalommal rendeznek meg március 31-e és április 10-e között. Idén összesen 61 produkció szerepel a programban.

Szilágyi Kata
2005. 03. 25. 23:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szókimondó, botrányos szexjelentek, drogosok nyomasztó, kilátástalan világa, bizarr, perverz horrorjelenetek nyomják rá bélyegüket a Titanic filmfesztiválra, amely idén is tematikus blokkokba rendezve mutat be alkotásokat a skandináv művészfilmektől egészen az ázsiai horrorig.

Az eredetileg tavaly októberre tervezett mustrát a hazai kulturális finanszírozás átalakulása és a nemzetközi fesztivál-menetrend megváltozása miatt kellett fél évvel elhalasztani. Ennek ellenére megmaradtak a fesztivál korábbi támogatói – a Magyar Mozgókép Közalapítvány, a Nemzeti Kulturális Alapprogram, a Fővárosi Önkormányzat –, és idén több pénzből is gazdálkodhattak – mondta az Indexnek Horváth György fesztiváligazgató. Bár az időpont változott, a helyszínek nem: a kortárs filmvilág útkereső műveit az Uránia Nemzeti Filmszínházban, a Kossuth és a Toldi moziban, valamint az Örökmozgó Filmmúzeumban lehet majd megtekinteni.

Ezúttal a Távol-Keletre esik nagy hangsúly, és idén először mutatnak be olyan filmet, ami „régen„ készült, ez pedig Oshima Nagisa japán kultuszrendező egyetlen 1967-ben készült animéje, a Nindzsák bandája. Először lesz Anime-náció címmel válogatás a műfaj legjavából, ismét lesz Hongkong Hardcore, a Keleti Kikötők szekció pedig elsősorban merész koreai, illetve thai, tajvani és kínai produkciókat vonultat fel. A Francia Zátonyok körül a gall filmgyártás reprezentatív darabjait találhatjuk meg, a Brit Szigetek partjainál pedig mindenekelőtt a feljövőben lévő skót alkotókra próbálják felhívni a figyelmet. Az Északi Vizeken az európai filmgyártás legmerészebb darabjai jelennek meg, az Amerika Felfedezése szekció mellett a Tajtékos Napok alatt fiatal filmesek fiatalokról szóló hiteles és izgalmas alkotásait láthatják a filmrajongók. A holland IDFA alapítvány és a Titanic válogatásában lesz egy dokumentumfilm blokk is, politikai töltetű munkákkal. A fesztiválon szerepel magyar film is: Forgács Péter El perro negro – A fekete kutya, Történetek a spanyol polgárháborúból című produkciója.

Néhány film a programból: az Anime-náció blokkban mutatják be a Ghost In the Shell második részét, amelynek tavaly Cannes-ban volt a premierje, levetítik az anime-klasszikus Akira rendezőjének, Otomo Kacuhirónak új filmjét, a Steamboy-t. Látható lesz a fesztiválon az A Tale of Two Sisters című koreai horror is, amelyben két lelki beteg nővér felgyógyulását a kegyetlen mostohaanya és egy szellem hátráltatja. Új filmmel jelentkezik Hal Hartley, aki a The Girl From Monday című akció-komédia-sci-fivel tér vissza a magyar mozikba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.