Borókai: Aczél helyébe a nézettség lépett

A televíziók közszolgálatiságáról, ennek kapcsán II. János Pál pápa halálhírének a köztévébeni késedelmes közléséről is szó esett a Polgári Médiaszalon ma esti rendezvényén, melyen Borókai Gábor, a Heti Válasz szerkesztőbizottságának elnöke, Csontos János, a Magyar Nemzet munkatársa, Siklósi Beatrix újságíró és Szalai Annamária, az ORTT Fidesz által delegált tagja vett részt.

MNO
2005. 04. 12. 19:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Borókai Gábor véleménye szerint a pápa halálának késedelmes bejelentése az országban tapasztalható politikai légkör következménye. – Ha a miniszterelnök ellátogat a pápához és ott úgy viselkedik, ahogy viselkedett, akkor a közszolgálati tévé elnöke zavarodott lesz, hogy mit kell tennie akkor, ha a Szentatya meghal – fogalmazott Borókai, aki szerint ez az eset csak kicsúcsosodása volt az elmúlt tizenöt évnek, amikor is minden kormány megpróbált befolyást, nyomást gyakorolni a közszolgálati televíziókra. Siklósi Beatrix, egyetértve ezzel, hozzátette: a műsorleállítás nem a hírigazgató dolga, ő a hírműsorok tartalmáért felel – ez elnöki vagy elnöki megbízotti feladat.

A beszélgetésben szó volt arról is, hogy a két nagy kereskedelmi televízió koncesszióját rövidesen meg kell újítani, vagy pályázatot kell kiírni. Szalai Annamária elmondta: a hosszabbításhoz véleményük szerint kétharmados többség kellene úgy, mint a pályázatnál, a kormányoldalnak azonban más a véleménye. Csontos János szerint pontosan meg kellene határozni a közszolgálat tartalmát, azt, hogy mi ennek a minimuma, tehát hány híradót, egyéb közszolgálati műsort kell sugározni. Szerinte ezt a kereskedelmi tévéknek kellene finanszírozni, és ezután dolgozhatnának profitért. Borókai Gábor kifejtette: az összesen 65 milliárd forintnyi éves hirdetési összegből 95 százalék a két nagy kereskedelmi csatornához jut el, a többin az egyéb televíziók osztoznak. Kérdés, hogy szabad-e ennyire perifériára szorítani a közszolgálatot, és arra kényszeríteni, hogy részt vegyen a kereskedelmi versenyben – hangsúlyozta Borókai, aki példaként elmondta: ha a magyar televízióban egy színházi előadás közvetítését háromszázezer ember nézi meg, az kereskedelmi mércével alacsony nézettségnek számít. – Aczél elvtárs helyébe a nézettség lépett – jegyezte meg. (fideszfrakcio.hu, távirati iroda)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.