Nagy pusztítás fenyegeti a kártevők miatt a zalai erdőket

A gyapjaslepkénél is nagyobb pusztítás fenyegeti a zalai erdőket – az elmúlt évek nagy nyári szárazsága miatt ugyanis már veszélyes mértékben elszaporodott két kártevő, a zöld karcsú díszbogár és a bóbitás bükkszú. Mindkettő a Zalában nagy mértékben elterjedt bükkre veszélyes.

MNO
2005. 04. 11. 16:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábban a két említett kártevő pusztítását csak a legyengült, fiatal fákon figyelhették meg, két éve azonban a vágásérett erdőkben is tarol: tavaly nyáron például Almásháza térségében egy egyhektáros bükköst egy hónap alatt pusztított el teljes mértékben.

A zalai erdőkben tavaly 41 hektár bükköst kellett emiatt teljes egészében kivágni, több ezret pedig szálanként felújítani. A kártevőket egyébként 2700 hektár tiszta és 130 hektár elegyes bükkösben figyelhették meg. Erre az évre a szakemberek még nagyobb pusztítást jósolnak, már csak azért is, mert a gyapjaslepke terjedése gyengíti a faállományt.

Zala megyében egyébként ez a mostanában sokat emlegetett kártevő nem jelent meg nagyobb mértékben, csak a Keszthelyi-hegységben fordul elő, 6-7 kilométerre az üdülőterületektől, közölte Kovács Zsolt, a zalai Növény- és Talajvédelmi Szolgálat munkatársa – adta hírül a Magyar Rádió.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.