Felszálltak végre a rózsaszín ködök, de az eltelt 48 óra alatt egyetlen szakanyag sem érkezett, nincs megvalósíthatósági tanulmány, sem összefüggő koncepció vagy stratégia – mondta a kormány egészségügyben tervezett 21 lépéséről Mikola István, a Fidesz szakpolitikusa. A volt egészségügyi miniszter arra is figyelmeztetett: az sem világos, honnan lesz pénz, forrás a Gyurcsány-kormány terveinek megvalósításához. Mikola István szerint a megldás a minisztersége alatt megkezdett út folytatása lenne, amihez fontosnak tartaná a 2005-ös költségvetés módosítását.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az Egészségügyi Minisztériumban egy tájékoztatón arról beszélt: a 21 lépés egyik része az azonnali legnagyobb kihívásokra próbál meg válaszolni, és azt igyekszik elérni, hogy jobb minőségű szolgáltatást adjanak kevesebbért. Ugyanakkor a magyar egészségügy biztosítási alapúvá alakul át – tette hozzá –, ami azt jelenti, hogy az egészségügyi kockázatokkal szemben a védekezés nem az állam, hanem a biztosított állampolgárok elsődleges feladata lesz. A kormányfő szerint a mostani rendszerben nem lehet tudni, ki a biztosított Magyarországon, ezért el kell készíteni az egyéni nyilvántartást, és ki kell mondani, hogy kinek mi jár. Akinek az alapszolgáltatások nem elégségesek, fordulhat magánbiztosítókhoz.
Gyurcsány a 18 éven aluliak biztosításáról elmondta: Magyarországon 18 éves korig mindenki kap családi pótlékot, a gyerekeknek ebből kell majd megoldani az egészségügyi biztosítást. Álláskeresési időszakra, nyugdíjasoknak, szociális ellátásban részesülőknek, büntetést töltőknek az állam fizeti az egészségügyi biztosítást. Szerinte Magyarországon 10 millió polgárból 9 millió ezzel az új rendszerrel jól fog járni. De mindebben az egészségügyi dolgozókat is érdekeltté kell tenni – tette hozzá. Ehhez „hozzá kell nyúlni a rendszerhez, és akkor a hálapénzből fizetés lesz” – mondta. Végül azt kívánta, hogy három esztendő alatt gyógyuljon meg a magyar egészségügy.

Fideszesek kínzását és kivégzését vetette fel Magyar Péter rajongója