Gyurcsány Ferenc kormányfő nemrégiben hirdette meg „Száz lépés programját„, mely több tucat jogszabály megváltoztatását jelentheti, melyek módosítása a parlament tavaszi ülésszak eredeti kereteit felrobbantja – cikkezik a Pester Lloyd. Ha a parlamenti képviselők a törvényhozói munkájuk során késlekednek, a nyári szünetet csak júliusban kezdhetik (amire egyébként eddig is június utolsó, vagy július első hetében szokott sor kerülni).
A hivatalát ebben a hónapban elfoglaló pénzügyminiszterre, Veres Jánosra hárul a feladat, hogy a költségvetés számára magasabb bevételekről gondoskodjon. A háztartási hiány április végére elérte a 729 milliárd forintot, és az előrejelzett összeg 71 százalékát teszi ki: GDP-arányosan tekintve mindez 3,3 százalékkal terheli meg a magyar gazdaságot. Időközben azonban azt is bevallják, hogy nem felelnek meg az elvárásoknak az adóbevételek, különösen az áfabevételek – írja a Pester Lloyd.
Ezen túlmenően nem érték el céljukat azok a szigorú ellenőrzések, melyektől a Pénzügyminisztérium és az APEH ősz óta nagyobb áfabevételt remél, cserébe azonban sokkal több kárt okoztak. A pénzügyi hatóságok ezáltal egy újabb csődhullámhoz asszisztáltak. Az állami költségek emiatt két számjegyű milliárdos összeget tesznek ki, mivel a visszatartott pénzek kamata a jegybanki alapkamat kétszeresének felel meg.
A Pester Lloyd hozzáteszi továbbá, hogy egy várható uniós bírósági döntés következtében elképzelhető, hogy tömeges kártérítési igény várható a kétszeres adóztatás miatt az iparűzési adó összegére.
(Forrás: Pester Lloyd)

A szokásosnál könnyebb volt az idei magyarérettségi, és még a Hunyadi-sorozat is segíthetett