Az állam ma mély pénzügyi válságban van – kezdte mondandóját Matolcsy György. Gazdasági növekedésünk az európai tagállamok és feltörekvő 25 nemzet között is a sor végén kullog, de a gondokat a súlyos ikerdeficit is jelzi – tette hozzá. Szerinte emögött az elmúlt három év gazdaságpolitikai hibasorozata áll. Nem volt adórendszerváltás, nem csökkent a bürokrácia, és nem volt önkormányzati reform sem – hangsúlyozta. Kritikával illette a Bokros-programot is.
- Nos, a Bokros-programról, amit eddig hallottunk, az úgy ahogy van, nem igaz. A program megalapozására felhozott érv, tehát hogy a családok és az emberek fogyasztásának megugrása miatt romlott el Magyarország pénzügyi egyensúlya, hamis, és az is hamis, hogy a Bokros-csomag következtében lábaltunk ki ebből a pénzügyi válságból. Pont ellenkezőleg. Még mélyebbre süllyedtünk bele – így Matolcsy György.
A volt gazdasági miniszter úgy látja, a kilábalás csak a növekedés által várható, bár némi segítséget adhatnak majd az uniós pénzek is. Varga Mihály, a Fidesz gazdaságpolitikai kabinetjének vezetője szintén gazdasági gondokat lát. Mint mondta, csökkent a magyar gazdaság teljesítménye, 1999 óta nem volt ilyen magas a munkanélküliség, és az államadósság is túllépte az uniós kritériumban szereplő 60 százalékos mértéket.
Varga Mihály szerint ma a tíz új uniós tagállamból egyedül Magyarország nem volt képes megfelelni az euró bevezetéséhez szükséges négy kritérium egyikének sem.
Kovács Tibor, az MSZP frakcióvezető-helyettese közleményében kijelentette: a Fidesz továbbra is azt a gyakorlatot követi céljai elérése érdekében, hogy minél rosszabb színben tünteti fel a magyar gazdaságot, még valótlanságok állítása árán is, és ezzel károkat okoz.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt