Április óta a BKV ellenőrei már felszállni sem engedik azokat, akiknek nincs jegyük vagy bérletük. A szigorúbb ellenőrzés következményeként a közlekedési vállalat jegybevétele napi nyolcmillió forinttal nőtt.
A FigyelőNet úgy tudja, az utóbbi időben egyre több hamis bérlet tűnt fel a fővárosban, amelyeket körülbelül féláron lehet beszerezni a feketepiacon. A lap információi szerint a hamisítók felvásárolják a lejárt bérletszelvényeket, mert azok tartalmazzák az összes biztonsági elemet. (A jegyek és bérletek több biztonsági elemet tartalmaznak ugyanis, mint a magyar bankjegyek.) A hamisítók csupán a hónapot javítják ki nyomdai oldat és egy színes lézernyomtató segítségével.
A BKV menetdíjbevételi főosztályának vezetője, Lucza Mihály 1979 óta dolgozik a közlekedési vállalatnál, s azóta folyamatosan részt vett a bérletek biztonsági rendszerének kidolgozásában. Mint mondta: az ellenőröknek már 15 éve az alapfelszereltségükhöz tartozik az UV-lámpa, de csak szúrópróbaszerűen használják. Ezzel egyébként a jegyekben és a bérletekben elhelyezett biztonsági jeleket keresik. Lucza Mihály szerint a jelenlegi biztonsági rendszerrel az ellenőrök magabiztosan ki tudják szűrni a hamisítványokat.
Egy utas levele szerint előfordult, hogy hivatalosan, a BKV-pénztárban vásárolt bérletét az ellenőrök hamisnak találták, és megbüntették. A FigyelőNet szerette volna a BKV álláspontját is megtudni, elképzelhetőnek tartják-e: a BKV pénztáraiban hanyagságból vagy esetleg szándékos csalás részeként árulnak hamis jegyeket és bérleteket, de nem tudták elérni az illetékeseket.
Forrás: FigyelőNet

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt