Keresztes hadjárat a lesifotósok ellen

Hadjárat indult a lesifotósok ellen Los Angelesben, akik a rendőrség szerint egyre agresszívebbek. Feltételezések szerint a paparazzók még összeesküvéstől sem riadnak vissza, ami – ha sikerül bebizonyítani – akár börtönhöz is vezethet. Ez történt 1997-ben is, amikor a paparazzók Párizsban üldözőbe vette Diana hercegnőt. A gépkocsit üldöző három fotóst később felmentették.

MNO
2005. 06. 27. 8:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Los Angelesben soha nem látott hadjárat indult a hírességek mindennapjait megkeserítő paparazzók ellen, a rendőrség ugyanis a sztárokkal együtt véget akar vetni az egyre agresszívabb fotósok ámokfutásának. A hatóságok nemrég átfogó nyomozásba kezdtek, hogy felderítsék a paparazzók legújabb taktikáit, szervezkedéseit – írja a Magyar Hírlap.

Az események láncolatát egy szerencsés kimenetelű autóbaleset indította el. A Magyarországon még kevésbé ismert, de az Egyesült Államokban már hírnevet szerző énekes-színésznő, Lindsay Lohan éppen a városban autózott, amikor egy fotós a kisbuszával üldözőbe vette. A 18 éves Lohan mobiltelefonján kért segítséget a rendőrségtől, de még mielőtt a járőrök a helyszínre érkeztek volna, a paparazzo – a lány szerint szándékosan – nekihajtott a lány autójának, és lesodorta az útról. A színésznő és utasa csak könnyebben sérült meg. Galo Cesar Ramirez fotóst halálos fegyverrel (a kocsijával) való visszaéléssel vádolták meg és tartóztatták le.

A rendőrök és Lohan észrevették, hogy a baleset után percekkel több fotós is a helyszínre érkezett, hogy felvételeket készítsen a bajba jutott színésznőről. A Los Angeles-i nyomozók ezért most azt próbálják kideríteni, vajon összedolgoznak-e a fotósok. Feltételezésük szerint ugyanis a paparazzók még összeesküvéstől sem riadnak vissza.

A nyomozás tétje nagy, hiszen ha a vádakat sikerül bebizonyítani, a fotósok az eddiginél sokkal súlyosabb büntetésre számíthatnak. Eddig ugyanis a paparazzók szabályszegései nem sok következménnyel jártak, legfeljebb kisebb-nagyobb összegű pénzbírságot kellett fizetniük. Paul Vernon, a Los Angeles-i rendőrség hadnagya azonban arra figyelmeztetett, hogy egy esetleges összeesküvés már nem kihágásnak, hanem bűncselekménynek számít – ez súlyosabb esetben akár börtönhöz is vezethet.

Ez történt 1997 augusztusában, amikor néhány paparazzo Párizsban üldözőbe vette Diana hercegnőt, a brit trónörökös elvált feleségét, akinek kocsija a Place de l'Alma alagút egyik oszlopához csapódott. A hercegnő és barátja, Dodi Al Fayed, valamint a kocsi sofőrje azonnal meghalt, egyedül Diana testőre maradt életben. A gépkocsit üldöző három fotóst 2003 novemberében felmentette a párizsi bíróság.

Néhány veterán paparazzo azonban kételkedik a rendőrség módszereiben, és azt állítja, hogy a sztárok a legtöbbször maguknak keresik a bajt. Frank Griffin, a Los Angeles-i Bauer–Griffin ügynökség társalapítója 35 éve dolgozik a szakmában, de még soha senki nem perelte be. Azt azonban még Griffin is elismerte, hogy a piacon egyre nagyobb a verseny, ezért valóban akadnak agresszív fotósok.

(Magyar Hírlap)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.