Az Országgyűlés május 30-án szavazta meg az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról és az állambiztonsági szolgálatok történeti levéltára létrehozásáról szóló törvény módosítását, amely valamennyi állampolgár számára nyilvánossá tenné az ügynökaktákat.
A köztársasági elnök az Alkotmánybíróság korábbi határozatai alapján úgy véli: a törvény megfelelő alkotmányos indok nélkül, vagyis szükségtelenül korlátozza az érintettek személyes adatainak védelmét. Mádl Ferenc szerint alkotmányossági kérdést vet fel az is, hogy a törvény a nyilvánosság szempontjából egységesen kezeli a beszervezőket és a beszervezetteket.
(Info Rádió)
A Nemzeti Ellenállási Mozgalom Szegeden is bemutatta a Tisza megszorítócsomagjának lényegi elemeit















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!