Hosszú esztendők óta az idei első negyedév volt az első olyan periódus, amikor összességében nem növekedett Németországban a kényszerárverések száma – állapítja meg az Argetra német szakkiadó. Ráadásul a legfrissebb adatok szerint 7,4 százalékkal csökkent is ez a mutató.
A helyzet azonban továbbra sem rózsás: különösen az egykori NDK területén rendkívül sok ingatlan kerül kalapács alá, sőt nőtt a kényszeraukciók száma. Szakértők szerint az ok egyértelmű: a munkanélküliség különösen ezt a térséget sújtja, az egykori szocialista ország lakói pedig felélték tartalékaikat, nincs hová menekülniük az egyéni, családi csőd elől.
Berlinben gyakorlatilag stagnál a kényszerárverések száma, a 912 aukció kettővel több, mint az előző évben regisztrált adat. A német fővárosban elsősorban finanszírozási problémák miatt kerülnek csődhelyzetbe a tulajdonosok: a rendszerváltás után, a kormányzati központ ideköltöztetésekor plusztámogatásokat kaptak az itteniek, ezek elmaradása viszont sokakat fizetésképtelenségbe taszított. (Napi Online)

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat