Válságtanácskozás az Európai Bizottság és a magyar kormány közt

Több száz milliós uniós támogatás kerülhet veszélybe Magyarországon, ezért az Európai Bizottság és a magyar kormány illetékesei holnap válságtanácskozást tartanak.

MNO
2005. 06. 09. 7:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Háromszázmillió eurós uniós támogatás kerülhet veszélybe Magyarországon, miután súlyos elmaradások tapasztalhatóak a kohéziós alapból finanszírozott fejlesztéseknél. Emiatt az Európai Bizottság és a magyar kormány illetékesei pénteken válságtanácskozást tartanak az idei közös kohéziós munkatervről – írja a Világgazdaság.

Elsősorban a hulladékgazdálkodási fejlesztéseknél vannak gondok, a szakértők emellett három szennyvíztisztítónál feltételeznek a források lehívását fenyegető lemaradást. Ez utóbbiak megvalósításának támogatására együttesen több mint kétszázmillió eurót irányzott elő az EU.

A debreceni szennyvíztisztítónál, az északkelet-pesti és a dél-balatoni hulladéklerakónál politikai, környezetvédelmi ütközés, akadozó engedélyezési és közbeszerzési eljárás vagy nehézkes szerződéskötés jelent problémát. Itt a tét összesen 99,6 millió euró.

A kohéziós pénzek felhasználásánál az uniós szabály az, hogy ha nem valósul meg a projekt, a részére megítélt támogatás elvész, más célra nem használható fel.

Forrás: Világgazdaság

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.