Molnár okiratot is hamisított

Molnár László, az Orbán család vagyonát vizsgáló bizottság MSZP-s elnöke a Magyar Nemzet hétfői cikke nyomán elismerte, hogy a számviteli rend megsértése miatt jogerősen elítélték. A politikus ugyanakkor hallgatott egy másik jogerős ítéletéről, amelyben hatrendbeli közokirat-hamisítás bűntette és más bűncselekmények miatt marasztalta el a Békés Megyei Bíróság. • MSZP-frakció: „Az kiabál, akinek a háza ég!" • Rendkívüli ülés Molnár ügyében? • Répássy: Három jogerős ítélet Molnár ellen • Lendvai szerint nem kell visszahívni Molnárt • Az elnök „iránytűje” • Fidesz: Molnárt bűnösnek mondta ki a bíróság? • Molnár: A Fidesz politikai támadást indított

Magyar Nemzet
2005. 07. 12. 14:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz összemossa a valóságot és a féligazságot, mivel a vizsgálóbizottság munkája során olyan szintre jutott, ami már zavarja a párt kommunikátorait, ezért megpróbálnak megfélemlíteni, és rendszeresen félretájékoztatják a közvéleményt – kezdte a magyarázkodást saját büntetőügyéről Molnár László (MSZP), az Orbán család körül vizsgálódó parlamenti bizottság elnöke.

A politikus elismerte, hogy a számviteli rend megsértése miatt korábban jogerősen pénzbüntetésre ítélték. Ezzel kapcsolatban a szocialista képviselő megjegyezte, hogy „ma sincs olyan gazdasági társaság, ahol ne lehetne megállapítani a számviteli fegyelem megsértését, feltehetően ez történt Sárazsadányban is”. Molnár László egyébként, „hogy később ne kövessen el hasonló hibát”, beiratkozott a közgazdasági egyetemre, és elvégezte annak jogi kiegészítő szakát is.

A képviselő szerint politikai támadás indult ellene a Magyar Nemzetben, ám ő ennek ellenére nem futamodik meg, és nincs oka lemondani a vizsgálóbizottság elnöki posztjáról, amely tisztséget egyébként nem is akarta elvállalni. A képviselő megjegyezte, hogy a 2002-es választások előtt „általánosságban” tájékoztatta a választókat büntetőügyeiről. Ugyanis ellene a számviteli szabályok megsértése mellett különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette és magánokirat-hamisítás vétsége miatt is eljárás folyt.

Sőt – amint az Deutsch Tamás (Fidesz) sajtótájékoztatóján kiderült – az első fokon eljáró bíróság ki is mondta bűnösségét e vádpontokban. A Békés Megyei Bíróság egy másik, másodfokon hozott, jogerős ítéletében, 1999. február 1-jén hatrendbeli közokirat-hamisítás és más bűncselekmények miatt a Molnár László ellen első fokon hozott börtönbüntetést 300 ezer forint pénzbüntetésre enyhítette. Az MSZP-s bizottsági elnök felelőssége „formális, valójában nem realizálódott” lakásadásvételek kapcsán merült fel, amelyeknél az ingatlan-nyilvántartásokba átvezetett adatok nem a valóságot tükrözték.

Deutsch Tamás megdöbbentőnek nevezte az Orbán-bizottság elnökéről napvilágot látottakat, és egyebek mellett az iránt érdeklődött, hogy követett-e el más bűncselekményeket is az MSZP-s politikus. A fideszes képviselő szerint a szocialistáknak (Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek, Hiller István pártelnöknek és Lendvai Ildikó frakcióvezetőnek) választ kellene adniuk arra vonatkozóan is, hogy jó döntésnek tartják-e Molnár bizottsági elnöki megbízását.

– Elfogadható-e az MSZP számára, a Gyurcsány Ferenc vezette kormány számára, hogy bűncselekmények elkövetése miatt bűnösnek kimondott országgyűlési képviselő legyen egy parlamenti vizsgálóbizottság elnöke? – tette fel a kérdést Deutsch. A politikus emlékeztetett: az MSZP-s képviselő előszeretettel kutakodik egyik képviselőtársa pénztárcájában, ezért megkérdezné tőle azt is, hogy 1999-ben Molnár és felesége hogyan tudott eltartani két gyermeket a bírósági vallomásában bevallott havi hetvenezer forintos jövedelemből. Az ellenzéki képviselő kiemelte, hogy a Molnár László ellen felhozott vagyon elleni, a gazdálkodás rendjét sértő és közbizalom elleni bűncselekmények mindegyikében „az elkövető akaratlagos magatartása szükséges”.

Intellektuális közokirat-hamisítás. Miért nem említette meg sajtótájékoztatóján, hogy egy másik jogerős ítéletben is elmarasztalták? – kérdezte a Magyar Nemzet Molnár Lászlótól, aki válaszában kifejtette: – Más is volt ám itt, három ítélet volt, sok minden kimaradt, ez mind ugyanaz az ügy. – A politikus elmondta, hogy a szocpolos lakások adásvételénél „megvan a számviteli fegyelem megsértése, megvan a hűtlen kezelés gyenge esete, és ott szerepel a közokirat-hamisítás is”. Molnár hozzátette, esetében „intellektuális közokirat-hamisításról” volt szó, ami magyarázata szerint azt jelenti, „hozzájárul ahhoz, hogy a közhiteles nyilvántartásba az adatok és tények torzan kerüljenek”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.