- Jelenleg az a helyzet és ne vegye sértésnek, de mit szólna ön ahhoz, ha mondjuk az egyik újság azt írná, hogy H.H. ismert televíziós műsorvezető egy kabátlopási ügy részese és a feleségének Kisorosziban vannak kapcsolatai. Na most semmi konkrétumot nem írtak le rólunk, illetve nem vállalták azt, hogy leírják a nevünket. Valamennyire körülírtak...- közölte a TV2 Mokka című műsorában Szatmári Tibor, a kormánytagokat is érintő kémtörténet egyik feltételezett szereplője szerda reggel.
- Nekem az első dolgom az volt, hogy amikor a sajtó megkeresett, fölhívtam a Magyar Nemzetet és először is megkérdeztem, hogy ebben a cikkben rám gondolnak, vagy sem, illetve a feleségemre? Ők visszakérdeztek, hogy miből gondolom én, hogy én érintett vagyok? Az mondtam, ha én nem vagyok érintett, akkor nincs több hozzáfűznivalóm és akkor nem kívánok foglalkozni az üggyel, amennyiben önök rám gondoltak és ezt egyértelművé teszik, akkor természetesen válaszolok további kérdéseikre.
Itt arról szól a történet, hogy az ön neje dolgozott ugyebár a HTMH-nál és az Oktatási Minisztériumban és hát elég fura, hogy két miniszterrel, valamint a hivatalvezetővel tartott intim kapcsolatot – vette föl a műsorvezető. – Gondolom ez férjként is sérti Önt, meg hát lehírszerzőzték az ön feleségét, aki szexuális kapcsolaton keresztül információkat juttatott el – tette hozzá Havas Henrik.
SZT: Valamennyire engem is lehírszerzőztek...
HH: Igen, mert arra pedig céloztak, hogy ön...segítsen...még Bukarestben valamelyik minisztériumban, oktatási?
SZT: A feleségem...ő dolgozott az oktatási minisztériumban, neki Bukarestben hasonló feladatai voltak.
HH: Nem, de ön...
SZT: Én nem, én az RMDSZ-nél dolgoztam kizárólag.
HH: Ön Bukarestben nem volt valamelyik..?
SZT: Nem, a feleségem volt.
HH: De az egyik újság azt írja, hogy ön az egyik magyar államtitkár mellett dolgozott.
SZT: Nem, ez a feleségem.
HH: Akkor összekeverték.
SZT: A feleségemnek ugyanaz volt a feladata itt is, az erdélyi magyarság oktatási képviseletével foglalkozott annyi különbséggel, hogy Bukarestben még foglalkozott más kisebbségekkel is, és Magyarországon foglalkozott más határon túli kérdésekkel is.
Markó Bélának volt egy félreérthető mondata, miszerint megszakította a kapcsolatot Önnel, ebből arra lehet következtetni, ennek bizony súlyos okai lehettek – vetette föl a műsorvezető. Szatmári Tibor erre közölte, érdemes Takács Csaba, az RMDSZ ügyvezető elnökének nyilatkozatait is elolvasni, ami egyértelművé teszi, hogy miért szűnt meg ez az egész munkakör. Szó szerint azt mondja: nem szakítottunk meg semmit. – Csak megszűnt az én munkaköröm és nincs semmiféle jogviszonyom az RMDSZ-szel –közölte Szatmári. Hozzáfűzte, szerinte ez teljesen természetes. Abban a pillanatban, hogy az RMDSZ kormányra került, úgy az RMDSZ vezetői, akik most román miniszterek, természetesen a magyarországi találkozóikat látogatásaikat nyilván a román külügyminisztériummal intéztetik.
– Tóth András, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányításában közreműködő politikai államtitkár nem mondott semmit, a román titkosszolgálat sem mond semmit, ezekről az ügyekről nem illik beszélni. Azt viszont mindenki tudja, hogy mind a két ország kémkedik egymás ellen. Tegnap Tóth András csak a fejével bólogatott, hogy a román titkosszolgálat intézte a december 5-i sikertelen népszavazást a kettős állampolgárság ügyében, ami nagyon jól jött a románoknak egyébként. Az, hogy vannak kémek itt is, ott is, az teljesen nyilvánvaló. Számomra az egészben az az érthetetlen, hogy ezekről nem szoktak beszélni. Ez az egész akkora hülyeség, ahogy van, az ilyesmit nem szokás újságokban megbeszélni – vélekedett Havas Henrik, aki szerint a helyzet furcsa, a probléma pedig megoldhatatlan.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben