A Fővárosi Főügyészség benyújtotta a vádiratot Kulcsár Attila exbróker és húsz társa ellen a Fővárosi Bíróságra – jelentette be Ihász Sándor fővárosi főügyész mai sajtótájékoztatóján. A vádlottak között van – Kulcsár Attilán kívül – Kerék Csaba, a Britton Kft. volt ügyvezető igazgatója, Rejtő E. Tibor, a K&H bank volt vezérigazgatója, Bitvai Miklós, az Állami Autópálya Kezelő Rt. volt vezetője, Garamszegi Gábor volt fővárosi MSZP-s képviselő, valamint Forró Tamás újságíró. Vádat emeltek továbbá Mészáros János, a Britton C and C Kft., a BR Office Rent Kft. tulajdonosa, illetve ügyvezető igazgatója, a Kartonpack Rt., a Novoprint Rt., a Thermal Hotel Visegrád vezető tisztségviselője ellen, továbbá E. A. Hassan, a El-Zor Kft. ügyvezető igazgatója, pénzváltó, Dudás Gábor, a Montrade Ltd. magyarországi képviseletének munkatársa, illetve a Balmoral Group Llc. magyarországi képviselője, Bitvai Miklós, Állami Autópálya Kezelő Rt. vezérigazgatója, Kelemen László Béla ügyvéd, V.-né V. Julianna, az ESMA Kft. gazdasági igazgatója, O. Ágnes, a SÉD-COOP 2000. Rt. igazgatósági tagja és főkönyvelője, Váradi János, Budapest Kőbánya Önkormányzata képviselő-testületének tagja, a KŐBETA Rt. igazgatósági tagja, Csuka László, a K&H Equities vezérigazgatója, Tóth Róbert, a K&H Equities Rt. vezető üzletkötője, Vígh Szabolcs, K&H Equities Rt.-vel állandó megbízási jogviszonyban álló ügyvéd, Pinizsi Hajnalka, privát banki ügyintéző, B. Katalin, a K&H Equities alkalmazottja, személyi asszisztens, Nagy Károly, Auto Danubia Kft. társtulajdonosa és ügyvezetője, Bende Péter vállalkozó, Szekér Gyula személyfuvarozó ellen.
A vádlottak többségét sikkasztással, pénzmosással, vesztegetéssel, orgazdasággal és bűnpártolással vádolják a K&H-ügyben. Arról, hogy az egyes vádlottakat konkrétan mivel vádolja az ügyészség, a tájékoztatón nem esett szó. A vádirat napokon belül kivonatosan olvasható lesz a Legfőbb Ügyészség honlapján.
Az ügyben nyomozást végző Nemzeti Nyomozó Iroda tájékoztatása szerint az eljárás során a 26 terheltet összesen 35 bűncselekménnyel gyanúsították meg, 273 személyt hallgattak meg tanúként, főként a brókerrel és a bankkal kapcsolatban álló ügyfelek közül. A 2003 nyarán kirobbant botrány nyomozása során több MSZP-s és az MSZP-hez közel álló személy is felbukkant. Mivel mentelmi joggal rendelkező emberekkel kapcsolatban csak a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal folytathat eljárást, velük szemben a jövőben még történhet vádemelés. A HVG értesülései szerint az ügyészségi nyomozók hivatali visszaélést gyanítva vizsgálják például Baja Ferenc és Puch László MSZP-s politikusok szerepét.
Hiller István, az MSZP elnöke egy reggeli televíziós műsorban kijelentette: a szocialista pártban nincs válságstáb, ugyanakkor azt figyelemmel kísérik, hogy a vádiratban pontosan mi szerepel, és ennek megfelelően hozzák majd meg a döntéseket.
(Forrás: Hírszerző, Klubrádió, MNO)

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros