A tartalékképzési kötelezettség mérséklésére kérte a kormányt a Magyar Rektori Konferencia – jelentette ki a szervezet elnöke, Klinghammer István, aki szerint a kabinet által elrendelt maradványképzési kötelezettség nehéz helyzetet eredményez az egyetemek és a főiskolák számára.
Klinghammer kijelentette: méltánytalannak tartják, hogy a 2004. év utolsó napjaiban átutalt, 2005-ben felhasznált kutatási támogatások is a maradványképzés alapjául szolgáljanak. A rektori konferencia kiemelte: a felsőoktatási szférának 35 miliárd forintot kell ebben az évben megspórolnia, és Klinghammer szerint ez az egyetemek éves költségvetésének mintegy 9,5 százaléka. A rektori konferencia elnöke szerint ebből az összegből 31 milliárd forint az egyetemek saját bevétele és 4,1 milliárd forintot tesz ki, amit az állami támogatásból tartanának vissza. Az MRK elnökének közlése szerint az ülésen résztvevő Katonai Tamás pénzügyi államtitkár kijelentette: ezt a 4,1 milliárd forintot az egyetemeknek nem kell befizetniük, ám azt még nem tudni, hogy az oktatási tárca miből tudja kigazdálkodni ezt a pénzt.
A Fidesz újra felszólítja a kormányt, hogy biztosítsa az egyetemek és főiskolák nyugodt, kiegyensúlyozott működéséhez szükséges feltételeket – áll a nagyobbik ellenzék párt képviselője, Sió László közleményében. A Fidesz szakpolitikusa szerint elengedhetetlen a felsőoktatási intézmények mentesítése a maradványképzési kötelezettség alól. A közlemény leszögezi: morálisan elfogadhatatlan, hogy az intézmények saját bevételeire is szemet vetett a Gyurcsány Ferenc vezette kormány.
(Forrás: Info Rádió)
Fogalmilag értelmezhetetlen, hogy jól sikerült-e a pride – mondta Gulyás Gergely a Kormányinfón
