Nem mondott igazat a kormányszóvivő, amikor azt állította, hogy nincs semmilyen dokumentum vagy tanulmány, és a Paksi Atomerőmű önállóságát semmi nem veszélyezteti – olvasható a Koltai Tamás, fideszes parlamenti képviselő közleményében.
Koltai Tamás arra biztatja Batiz Andrást, hogy kérje be az MVM Rt. vezérigazgatójától a TIG-RES Vállalkozásfejlesztési Rt. által a nyáron készített, az operatív holdinggá alakítás gyakorlati kivitelezését is tartalmazó dokumentációt, és tanulmányozza azt, majd kérdezze meg Molnár Lászlótól, az atomerőmű korábbi gazdasági vezérigazgató-helyettesétől és Szentgyörgyi Zsolttól, a korábbi informatikai főosztályvezetőtől, hogy miért Budapestről irányítják frissen kinevezett MVM-esként egykori kollégáikat, ha semmilyen átalakítás sem kezdődött meg Pakson. „Ezek után Batiz András legyen kedves bátran újra a nyilvánosság elé állni, és ezúttal már az igazságról tájékoztatni: mi történik valójában Pakson!” – áll a Fidesz politikusának közleményében.
Koltai szerint felelőtlenség az atomerőmű önállóságába beavatkozni akkor, amikor az Európa második legsúlyosabb nukleáris üzemzavara következtében keletkezett 3,6 tonna szivárgó, széttöredezett hasadó anyaghoz hamarosan hozzányúlnak, és több mint két év után megpróbálják eltávolítani.
A Fidesz-frakció felszólítja a Gyurcsány-kormányt, hogy haladéktalanul állítsa le a Paksi Atomerőmű átalakítását – tartalmazza a közlemény, mely leszögezi: a bizonytalan jövő miatt kialakuló feszült légkör, valamint a profithajhász, pusztán a gazdasági szempontokat kiszolgáló, kapkodó vezetői magatartás Pakson ismét rendellenességekhez, akár igen komoly balesethez is vezethet.
A kormányszóvivő arra kérte Koltai Tamást, hogy ha őt idézi, azt tegye pontosan. Batiz András a Távirati Irodával közölte: ő azt mondta, hogy nincs titkos dokumentum, vagy tanulmány Pakssal kapcsolatban, nem pedig azt, hogy semmilyen iromány nem létezik, hiszen természetesen minden cégnél születnek tanulmányok, üzleti tervek, egyéb dokumentumok. A kormányszóvivő hozzátette: tény, hogy a Magyar Villamos Művek Rt. huszonnyolc társaságát egy stratégiai holdinggá szervezi versenyképességi, munkaerő-hatékonysági okokból. Batiz András szerint a villamos műveknek erre engedélye van az ÁPV Rt.-től. A kormányszóvivő újból közölte: Paks Pakson marad, és nem kerül Budapestre.
Mint ismert, Koltai Tamás tegnap azt közölte, hogy egy titkos szakértői anyag alapján a nyilvánosság teljes kizárásával megkezdődött a Paksi Atomerőmű önállóságának teljes felszámolása, és az úgynevezett „integrált nemzeti villamos társaságcsoport” (holding) létrehozásának jegyében az erőmű számos részlegét és milliárdos döntési jogosítványait Budapestre, közvetlenül az Magyar Villamosművek Rt.-hez telepítik. A fideszes politikus szerint mindezt engedély nélkül teszik, hiszen az Országgyűlés csak a MAVIR – MVM Rt. fúziót hagyta jóvá, az atomerőmű feldarabolását viszont nem is tárgyalta a parlament.
A kormányszóvivő úgy reagált Koltai Tamás közleményére, hogy Paks Pakson marad, nem kerül Budapestre. Batiz András leszögezte: semmilyen titkos dokumentum vagy tanulmány nem készült az atomerőműről, a cég önállóságát nem fenyegeti veszély, a kormány eddig is és ezután is kiemelten fontos, stratégiai cégnek tekinti a vállalatot. A szóvivő úgy tájékoztatott: a Magyar Villamos Műveknél az úgynevezett stratégiai holding létrehozására a versenyképesség és a hatékonyság növelése miatt volt szükség.
(Forrás: fideszfrakcio.hu, MTV Teletext, MNO)
Brüsszelből indították a magyar Zelenszkij-projektet + videó
