Az üzleti szférán belül az ipar bizalmi indexe emelkedett, a kereskedelemé csökkent, az építőiparé nem változott. Az iparban a cégek termelési helyzetüket, rendelés- és készletállományukat is kedvezőbbnek látták, mint júliusban. Áremelést nem terveztek a következő három hónapban, s javultak a foglalkoztatási szándékok is.
A kereskedelmi cégek a júliusinál gyengébb üzletmenetről és némileg passzívabb megrendelési politikáról számoltak be. Az inflációs várakozások kissé emelkedtek, de sokkal kisebbek az egy évvel korábbinál.
Az építőiparban a termelési színvonal és a rendelésállományok megítélése is javult, a foglalkoztatási szándékok viszont kedvezőtlenebbek voltak a júliusinál. Az árcsökkentést tervezők száma meghaladta az áremelésre törekvőkét. Mindegyik ágazatban javult a magyar gazdaság helyzetének megítélése.
A fogyasztói bizalmi index értéke a 2004. évi javulás után az év első felében folyamatosan mérséklődött. E tendencia azonban júliusban megtört. A fogyasztók saját pénzügyi helyzetüket augusztusban a júliusival lényegében megegyezőnek látták, s a következő 12 hónapban némi javulásra számítottak. Az ország gazdasági helyzetét ismét jobbnak ítélték, mint egy hónappal korábban, s a következő egy évben e területen további érezhető javulást vártak. Inflációs várakozásaik mérséklődtek a júliusihoz képest, s a következő 12 hónapban az áremelkedés ütemének gyors csökkenésére számítottak. A munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik kissé kedvezőbbek lettek.
A lakosság vásárlási kedve ugyanakkor érezhetően rosszabb az előző havinál, de a következő 12 hónapra vonatkozó várakozások enyhe javulást vetítenek előre. Ezzel szemben ismét érezhetően csökkent a megtakarításra kedvező alkalmat látók aránya – áll a felmérésben.
Beazonosította a brüsszeli „aranyásókat” a Szuverenitásvédelmi Hivatal
