Bár Magyarország és Németország között mára figyelemre méltó kulturális cserekapcsolat alakult ki, ez többnyire csak az adott ország saját művészetének és kultúrájának a másik országban való bemutatását jelenti. A Bipolar ezért most felhívja a német és magyar kultúra résztvevőit: egyesületeket, szervezeteket és intézményeket, hogy dolgozzanak ki és nyújtsanak be közös terveket.
A Bipolar olyan kortárs művészeti, kulturális és civil társadalmi projekteknek nyújt támogatást, amelyek megvalósításáért minden esetben egy hazai és egy németországi szervezet közösen pályázik.
A program keretében három kiemelt témakört hirdetnek meg: Az utópia jövője – Vannak-e az utópikus gondolkodásnak újabb forrásai és inspiráló mozzanatai? Kollektív emlékezet és az emlékezés kultúrája – Vannak-e a szélsőséges történelmi tapasztalaton túlmutató közös, továbbadandó történetek? A normalitás utáni vágy – Az utóbbi évtizedekben a nem szűnő
változások a megszokott, a normális utáni vágyat is gerjesztik. Milyen képet mutat ma a normalitás?
A felsorolt témakörök ajánló jellegűek. A szakmai zsűri a kiválasztás során más projektjavaslatokat is figyelembe vesz, ha azok összeegyeztethetőek a Bipolar céljaival. A német–magyar szakmai zsűri a támogatandó projektterveket elsősorban azok tartalmi színvonala, újszerűsége és az együttműködés hosszú távú perspektívája alapján választja ki. Emellett arra törekszik, hogy a kiválasztott projektek a művészeti és kulturális formák sokféleségét képviseljék, és általuk a két ország számos régiója megjelenjen a programban.
Megvan melyik iskolában dolgozik az a tanár, aki óvodába vinné az LMBTQ-propagandát
