Míg az év elején a külföldi vendégéjszakák száma az előző évinél 10-20 százalékkal volt magasabb, addig június-július hónapokban 3-4 százalékkal elmaradt. A kereskedelmi szálláshelyek szállásdíjbevétele számottevően nőtt.
2005. január-júliusban a kereskedelmi szálláshelyekre 1.9 millió külföldi vendég érkezett, akik több mint 5,9 millió vendégéjszakát töltöttek el. 2004 azonos időszakához képest 7 százalékkal több vendég 2 százalékkal több éjszakát töltött el a szálláshelyeken. Az Európai Unió országaiból érkezett a külföldi vendégek közel háromnegyede, vendégéjszakáik száma megközelítette a 4.5 millió éjszakát. A fontosabb küldő országok közül kiemelkedő növekedést mutat a Nagy-Britanniából hazánkba irányuló vendégforgalom. Az első félévben összesen 192 ezer brit érkezett hazánkba.
A külföldivendég-forgalom bővülése a Közép-Magyarország régióra koncentrálódott; Észak-Magyarországon és a Közép-Dunántúlon a tavalyihoz hasonló vendégforgalom, a többi régióban 3-7 százalékos csökkenés figyelhető meg.
A kereskedelmi szálláshelyek közel 2 millió belföldi vendéget fogadtak, akik 4.9 millió vendégéjszakát töltöttek el. A vendégek száma 5, a vendégéjszakák száma 3 százalékkal magasabb volt az egy évvel korábbinál. A szállodai forgalom nagyobb mértékben emelkedett az átlagosnál: 12 százalékos volt a vendégek, 10 százalékos a vendégéjszakák számának növekedése. A többi szállástípusban – a kempingek kivételével – a belföldivendég-forgalom mérséklődött. A Közép-Magyarország, a Közép-Dunántúl, a Dél-Dunántúl és a Dél-Alföld tervezési-statisztikai régiókat jelentős (5-9 százalékos) fellendülés jellemezte – írta jelentésében a KSH. (portfolio.hu)
Latorcai Csaba: A kormány segítene Budapestnek
