Az elsőfokú döntés értelmében az ÉS megalapozatlanul állította, hogy az intézmény vezetői személyiségi jogi pereik révén több tízmillió forinttal rövidítették meg az adófizetőket, a rádiót érintő médiahatósági döntések kapcsán pedig az újság valós tényeket abban a hamis színben tüntetett fel, mintha a Magyar Rádiónak, mint egésznek a működése törvénysértő lenne.
Kondor Katalin nem jogerősen pert nyert az Országos Rádió és Televízió Testülettel (ORTT) szemben is – áll a Magyar Rádió közleményében, amely leszögezi: a bíróság megváltoztatta a testület döntését, jogszabálysértőnek minősítve azt.
A közlemény leszögezi: az ítélet azt is megállapította, hogy a Magyar Televízió 2004. október 12-én sugárzott Este című műsora „nem időszerűen, nem tárgyszerűen és nem tényszerűen tájékoztatta a közvéleményt, amivel törvényt sértett„. A kereset szerint az ORTT Panaszbizottsága helyesen állapította meg egy korábbi állásfoglalásában, hogy az MTV tavaly október 12-én sugárzott Este című műsorával megsértette a tárgyilagosság és a tényszerűség törvényben foglalt követelményeit, „mert a panaszos nevét az ügynökügyek kapcsán megemlítették, tájékoztatták a nézőket, hogy a panaszos polgári peres eljárást kezdeményezett az újsággal szemben. A műsorszolgáltató nem tájékoztatta a nézőket arról, hogy a panaszost ezen polgári peres eljárás jogerős ítélete mentesítette a vádak alól”.
Majdnem leégett a szentendrei skanzen
