Seszták Ágnes: Könyvtár, kocsma, kupleráj

MNO
2005. 10. 10. 6:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Seszták Ágnes: A könyvtár. Amiről egyetemi tanulmányaimban nem esett szó, hogy jön a rendszerváltás, és a könyvtárak akár kocsma vagy kupleráj szintjére züllhetnek. Ha a külvárosi kocsmában késelnek, kellemetlen, de életszerű. Ha az izé csapat szurkolói összetörik a székeket a vesztes meccs miatt, az sem ismeretlen mifelénk, de hogy leköpik a könyvtárost, pornóért járnak be a könyvtárba, hangoskodva zaklatják a többieket, majd többször kést vágnak a biztonsági őrbe, az még a magas ingerküszöbünket is aktivizálja. A hír nem rengette meg a híradásokat, hol van ez Gyurcsány agyonreklámozott könyvétől vagy más egyéb aberrációtól. Ez csak egy kétes hírecske a budapesti VIII. kerületi Kálvária téren működő Szabó Ervin Könyvtárról. Ahová beszokott egy úgynevezett fiatalokból álló koedukált csoport, értsd banda.

(Magyar Nemzet, 2005. október 10.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.