Várkonyi Iván: ... át is csalhatnánk magunkat az eurózónába

MNO
2005. 10. 05. 7:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Várkonyi Iván: És nem (csak) az Európai Unió miatt. Az EU – köszöni szépen – elvan a gigantikus bürokráciájával és statisztikáival. Ha lennénk oly ügyesek, mint a görögök, át is csalhatnánk magunkat az eurózónába minden különösebb következmény nélkül. Mire a bürokrácia feleszmél, már rég euróval fizetnénk – a büntetés mértékéről pedig kérdezzük meg a 2004-ben legjobb mérleggel záró görögöket. De persze nem vagyunk ilyen jók. Még arra se futotta, hogy az angolok trükkjét, a PPP-t ügyesen átvegyük. Ha sikerült volna, egy kicsivel kisebb lenne a gond – legalább az euróval nem kellene annyit küzdeni.

(Népszabadság, 2005. október 5.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.