Az orvosok és a műszaki hallgatók is elégedettek

A jogászok a legelégedetlenebbek egyetemükkel – áll egy országos felmérésben, melyből kiderül, hogy a hallgatók a szerezhető diplomáról az ELTE Bölcsészettudományi Karán vannak a legkedvezőbb véleménnyel. Az orvostudományi hallgatók nehéznek tartják a felvételit és a tanulmányokat is.

MNO
2005. 11. 04. 8:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jogászok a legelégedetlenebbek egyetemükkel a szakterületeket összehasonlítva – derül ki egy országos, hétezer főiskolai és ötezer egyetemi hallgató megkérdezésével készült felmérésből. A kutatók a képzés színvonalát vizsgáló kérdéseket kiegészítették a diplomák piacképességéről alkotott véleményekkel is. Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karát saját hallgatóinak döntő többsége az átlagnál jobb vagy sokkal jobb intézménynek tartja. Jó még a szegedi és a pécsi egyetem értékelése is, ám a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Debreceni Egyetem és a Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói már jóval pesszimistábbak, főleg a diplomájuk hazai, illetve külföldi piacképességét illetően.

A hallgatók az egyetemükön szerezhető diplomáról az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán vannak a legkedvezőbb véleménnyel. A tanulmányok nehézségi fokát a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán tartják a legmagasabbnak a diákok. A hallgatók szerint ebbe az intézménybe könnyebb bekerülni, mint sikeresen lediplomázni. A PPKE BTK mellett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán is hasonlóan elégedettek a diákok, akik szerint a megszerzett diploma elismertnek számít a szakterületen. A Szegedi és a Pécsi Tudományegyetem bölcsészkarait a hallgatók a szakterület átlagos nehézségű és elismertségű intézményei közé sorolják.

A természettudományi karok közül a hallgatók a szegedi egyetemen a legelégedettebbek, és a diploma értékét is jónak tartják. A diákok szerint az ELTE hasonló karára viszonylag könnyebb volt bekerülni, ám a képzés során komoly követelményeket kell teljesíteniük az ott tanulóknak.

A műszaki egyetemi karok általában kedvező jellemzést kaptak a hallgatóktól. A diákok többsége szerint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem műszaki karaira az átlagosnál nehezebb a bekerülés, és a tanulmányi követelmények teljesítése is sokkal nehezebb, mint más intézményekben. A BME-n szerzett diplomát hazai, illetve nemzetközi elismertségét is nagyra értékelik a diákok. Az intézmények által kibocsátott diploma értékét Miskolcon és Veszprémben is nagyon jónak tartják a hasonló képzést nyújtó intézményekhez képest.

Az orvostudományi egyetemek értékelésében kis különbségek vannak. A diákok az átlagosnál nehezebbnek ítélik meg az intézményekbe való bejutást, illetve az ott folyó képzést, illetve az egyetem által kibocsátott diploma munkaerő-piaci értékét is jobbnak tartják a többi intézményénél.

A közgazdaságtudományi intézmények között Budapesti Corvinus Egyetem és a BME Gazdaságtudományi Kara kapta a legjobb értékelést. Előbbi egyetemre a hallgatók véleménye szerint sokkal nehezebb bekerülni, mint a legtöbb, hasonló képzést nyújtó egyetemre. A BME által kiadott diploma külföldi versenyképességét is kiemelkedően jónak tartják a szakterület többi felsőoktatási intézményéhez képest a diákok.

(Forrás: Világgazddaság, tozsdeforum.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.