Az Európai Unió vizsgálatot indított a Magyar Villamos Művek Rt. több korábbi, még a kilencvenes évek közepén külföldi energetikai társasággal kötött hosszú távú szerződése ügyében.
Brüsszeli közlés szerint a bizottságnak kétségei támadtak afelől, hogy az amerikai, illetve nyugat-európai társaságokkal kötött megállapodások megfelelnek-e az uniós versenyszabályoknak. A szerződések ugyanis biztos nyereséget garantálnak a társaságoknak beruházásaikra azok kockázatvállalása nélkül, ami komoly akadályokat gördíthet az energiapiac liberalizálása elé – vélik az unió Bizottságában.
A Fidesz örömmel és megnyugvással értesült a vizsgálat indításáról – áll Lázár Mózes közleményében. Az ellenzéki politikus szerint a korábbi szocialista kabinet felelőtlen módon óriási anyagi terheket rakott a magyar adófizetőkre, amikor 1995-től kezdve egyrészt nevetségesen olcsón kiárusította a villamosenergetikai társaságokat külföldi befektetőknek, másrészt garantált nyereséget biztosított a vásárlóknak, azok mindenfajta kockázatvállalása nélkül.
Lázár Mózes kiemeli, hogy a példátlanul és felháborítóan egyoldalú szerződésekkel az akkori MSZP-kormány lényegében megkötötte a mindenkori magyar kormányzat kezét, kiszolgáltatottá tette a magyar energetikai piacot és a hazai fogyasztókat. A fideszes politikus leszögezte, hogy háromezermilliárd forintot kellene a magyar adófizetőknek kifizetniük a szerződések kiváltása esetén.
(Magyar Rádió)
Elutasítják a magyarok a kéretlen LMBTQ-érzékenyítést
