Öt hónapja vezetőség nélkül Budapest labdarúgása

Az utóbbi időben a MLSZ-en belüli hatalmi harcokról szóltak a hírek, ám nincs ez másként az egyik alapszervezetnél, a Budapesti Labdarúgó-szövetségnél sem, ahol öt hónapja nem tudtak elnököt, illetve elnökséget választani. Az exlex állapotot belső harcok okozzák, és előrelépés csak az MLSZ alapszabály-módosításától várható.

Kaposi Dávid
2005. 11. 14. 8:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Öt hónapja, június 13. óta nincs vezetése a legtöbb igazolt futballistával rendelkező szervezetnek, a Budapesti Labdarúgó-szövetségnek (BLSZ). Az említett napon járt le az elnök, Fa Sándor, illetve az elnökség mandátuma, és az azóta tartott öt közgyűlés egyike sem hozott eredményt.

A jelenlegi helyzet oka, hogy az elnök, illetve az elnökségi tagok megválasztásához kétharmados többség szükségeltetik a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) alapszabálya szerint. Az eddig megtartott öt közgyűlésből kettő eleve határozatképtelen volt, míg a másik három alkalommal összejött a döntéshez minimálisan szükséges 64 csapat képviselője, ám az egybegyűltek nem tudtak kétharmados arányban elnököt választani.

A két szembenálló fél Fa Sándor, a szervezet legutóbbi vezetője és a volt válogatott játékos, Bánfi János. A hírek szerint két komoly erőcsoport vetélkedése rejlik az elnökválasztása mögött. Az egyik csoport leginkább a BLSZ I-es és I B-s csapatokat tömöríti, akik elismerve a korábbi évek munkáját kitartanak Fa mellett. Érdeklődésünkre külön kiemelték, hogy a június óta tartó időszakban is sikerrült megszervezni a BLSZ új szezonját, elindították a Pleiner János vándorkupát, valamint lezajlott több utánpótlástorna is.

A másik oldalon a változást sürgetik. Az alsóbb osztályú, többnyire BLSZ II-es, III-as és IV-es csapatok vezetőiből álló reformerek egyik képviselője, Magyary Ferenc kijelentette, hogy céljuk a szervezet korszerűsítése, melyet sokkal ügyfélbarátabbá lehetne tenni. Úgy vélte, gondok vannak a versenyeztetéssel, mivel minden évben előfordultak olyan esetek, hogy a feljutás kérdését a személyes viszonyok általi jogtalan előnyök döntötték el. Magyary kiemelte, hogy a korábbi elnökség nem tudott semmit elérni a pályák számának csökkenése ellen, és marketing szempontból is többet lehetne kihozni az BLSZ-ból.

Fa Sándor szerint csak a Magyar Labdarúgó-szövetség alapszabálymódosítása oldhatja meg a helyzetet. Ismertette, hogy a BLSZ-en kívül három megyei szövetségnél sincs kitöltve a teljes elnökségi létszám, és maga az MLSZ sem tudott 14 elnökségi tagot választani. Fa Sándor elismerte, hogy szükség van a vérfrissítésre, ám az ellenoldal jelöltjei nem rendelkeznek kellő rutinnal a szervezet irányításához. Hozzátette, hogy eddig többnyire pont a BLSZ III-as, illetve IV-es csapatok képviselőinek passzivitásán hiúsult meg az elnökválasztás. A korábbi BLSZ-elnök az ötödik közgyűlés előtt levelet írt a klubok képviselőinek, melyben a választáson való részvételre buzdított, ám ez sem járt eredménnyel.

Érdemes kiemelni, hogy az eddigi szavazások hivatalos eredményt nem hoztak, de azokon a többség Fa Sándor mellett tette le a voksát. Az ötödik alkalommal 36-an szavaztak a korábbi elnökre, míg 28-an Bánfi Jánosra.

Az exlex állapotot fokozza, hogy az elnökség létszáma sem teljes, sőt, a minimálisan szükséges hatot sem éri el. A BLSZ elnökségének tagja lett Bodoki József, Czakó Tibor, Öhler László és a legutóbbi október 17-i gyűlésen Adamcsek András is megkapta a szavazatok kétharmadát, ám a négyre bővült létszám sem elegendő.

A hatodik próbálkozást november 14-én tartják, ám az előzetes hírek szerint nem várható előrelépés, így továbbra is vezetőség nélkül maradhat Budapest labdarúgása.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.