Szabadlábon Huszein tudósai

Kofi Annan ENSZ-főtitkár személyzeti főnöke dupla fizetést kap az utóbbi időben korrupciós ügyekhez kapcsolt nemzetközi szervezettől – cikkezik a NewsMax.com. Iraki ügyvédek szerint 24, korábban Huszein kormányában ténykedő tisztviselőt engedtek el amerikai fogságból, olyan tudósokat is, akik a volt diktátor tömegpusztító fegyverének programján dolgoztak – írja a New York Times.

Simon Zoltán
2005. 12. 22. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

NewsMax.com

Kofi Annan ENSZ-főtitkár egyik bizalmasa, a brit nemzetiségű Mark Malloch Brown dupla fizetést kap az utóbbi időben korrupciós ügyekhez kapcsolt nemzetközi szervezettől – írja a jobboldali NewsMax hírportál. A bennfentesek körében MMB néven ismert tisztviselő Annan Chef de Cabinet-je, azaz személyzeti főnöke, de mivel ez 60 ezer dollárral kevesebbet fizet évente, mint előző állása, az ENSZ főtitkár emberei egyszerűen orvosolták a problémát: MMB nemcsak személyzeti főnöki fizetést kap, de előző fizetését is tovább utalják neki, hiszen Annan vitatott ügyeinek elsimítása előtt az ENSZ Fejlesztési Programjának ügyvezetőjeként ténykedett – írja a NewsMax.

National Review Online

Egy héttel ezelőtt al-Waleed bin Talal bin Abdulaziz szaúdi herceg 20-20 millió dollárt adományozott a Harvard és a Georgetown egyetemeknek. Az adomány célja: a „béke és a tolerancia” elősegítése a Kelet és a Nyugat, valamint a kereszténység az iszlám közötti megértés építése. Ez mind szép – írja a National Review Online hasábjain az American Enterprise Institute egyik munkatársa – de a Harvardon és Georgetown-on egyébként sincs iszlámellenes hangulat. Sőt, ezek az iskolák sokkal inkább átesnek a ló másik oldalára: „osztálytermeik, különösen a közel-keleti tanszékek inkább afelé tendálnak, hogy felerősítsék az Amerika-ellenes szólamokat és legitimizálják az összeesküvés-elméleteket. Emellett a kulturális relativizmus jegyében átsiklanak az arab világban létező elnyomás felett.” Könnyen meglehet tehát, hogy a tolerancia elősegítése helyett annak ellentétét éri majd el az adomány – írja a szerző.

New York Times

Iraki ügyvédek elmondása szerint 24, korábban Szaddám Huszein kormányában tevékenykedő tisztviselőt engedtek el amerikai fogságból. A szabadon bocsátottak között volt 4 olyan tudós is, akik a megbuktatott diktátor tömegpusztító fegyvereinek programján dolgoztak annak idején. Bár az amerikai oldal csak 8 fogva tartott személy kiengedését erősítette meg, egy katonai közlemény szerint a szóban forgó tisztviselők már nem jelentenek veszélyt az ország biztonságára, mert nem rendelkeznek olyan értékes információval, mely felhasználható lenne a felkelés és a terroristák elleni harcban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.