Újabb kormányzati önreklám közpénzből; a Fidesz tiltakozik

Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter ismét politikai hirdetést tett közzé több magyar napilapban. Az újabb kampány összesen 48 millió forintba kerül. Ma Magyarország: sikerre ítélve címmel jelentek meg teljes oldalas hirdetések a lapokban.

MNO
2005. 12. 16. 14:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kóka az ország vonzóképességét azzal kívánja bizonyítani, hogy a dél-koreai gumigyár, a Hankook Magyarország mellett döntött. A tárcavezető azt csodaként értékeli, hogy Ferihegyen angol befektetők landoltak 464 milliárd forinttal.

Kóka János szerint a magyar gazdaság dolgai olyan jól mennek, mintha sikerre lenne ítélve. A miniszter szerint a cégek vagyona és nyeresége nő, emelkednek a reálbérek, az infláció pedig a nulla százalékhoz közelít. A gazdasági miniszter a hirdetésben a Financial Times egyik cikkéből is idéz, amely szerint a magyarok ma jobban élnek, mint valaha.

Szijjártó Péter (Fidesz) közleményében arra hívja fel a figyelmet, a Gyurcsány-kabinet a pazarlás, a méregdrága önreklámozás kormánya, és mindezt az adófizetők pénzéből teszi. A politikus kiemeli: a kormány napi tízmillió forintot költ saját maga propagálására, és eddig 5 milliárd 300 millió forintot fordítottak erre célra.

A Fidesz képviselője leszögezi: egyetlen kormány sem költött még annyi közpénzt saját reklámjaira és luxuskiadásaira, mint a mostani kabinet. Közben naponta zárnak be iskolák, egészségügyi és szociális intézmények azért, mert ellehetetlenülnek az állami támogatások csökkenése miatt – tette hozzá Szijjártó.

(Forrás: ma.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.