Veszélyben hazánk stabilitása a Dresdner Bank szerint

Magyarország stabilitása veszélyben van, mivel a hiányt nagymértékben a külföldi pénzpiacokról finanszírozzák. A német Dresdner Bank úgy látja, középtávon nem finanszírozható a magyar államháztartási hiány még akkor sem, ha annak felét kiegyenlítik.

MNO
2005. 12. 27. 12:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A spekuláns tőke hirtelen kivonulását valószínűsíti a Dresdner Bank legutóbbi, Magyarországról szóló elemzése, amellyel egyidejűleg a forint árfolyama is számtalanszor élesen változhat. A német bank elemzői ezt eddig nem mondták, véleményük megváltozását a magyar költségvetés jelenlegi állapotával magyarázzák.

Az egyik legnagyobb német bank szerint erre az évre a bruttó hazai termék 8,6 százalékát teszi ki majd a deficit, jövőre, 2006-ban ezt is meghaladja. A Dresdner Bank elemzői nem látnak lehetőséget arra, hogy egy ilyen nagymértékű hiányt középtávon finanszírozni lehessen, még akkor sem, ha a felét kiegyenlítik – itt a Ferihegyi repülőtér magánosításából befolyt összegre gondolnak. Az államháztartási hiányt jövőre tovább növelheti az adócsökkentés és a minimálbérek emelése, egyre nő a nyomás, hogy miként igazítsák ki a költségvetést, különösen azért, mert hazánk hivatalosan továbbra is 2010-ben tervezi az euró bevezetését.

Mivel a hiányt igen nagymértékben a külföldi pénzpiacokról finanszírozzák, így Magyarország stabilitása veszélyben van. A helyzet egyre nyugtalanítóbbá válik a magyar pénzügyi és forintpiacokon. A Dresdner Bank szerint 2006 végén egy eurót 260 forintért vehetünk meg majd – áll a banki elemzésben.

(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.