Nyolc költségvetési fejezetet átfogóan vizsgálnak, például a külügyi, az agrár és a kulturális tárcát, továbbá az ügyészséget. 18 vagyonosabb önkormányzatot is ellenőriznek, a többi között Budapestet, illetve hat kerületet, öt megyét, hat megyei jogú várost.
A tavalyi évhez hasonlóan kiemelt figyelmet fordítanak az uniós pénzek eredményes felhasználását segítő ellenőrzésekre. Górcső alá veszik az idén befejeződő autópálya-beruházásokat, a vasúti közlekedés korszerűsítését, a Művészetek Palotáját, az elektronikus kormányzati szolgáltatásokat.
Az Országgyűlés kérte az Állami Számvevőszéket, hogy az önkormányzatok szennyvízcsatorna-beruházásait is ellenőrizze. (Tavaly az ÁSZ kezdeményezésére 650 millió forint visszavonásáról döntött a parlament hasonló ügyekkel összefüggésben.)
Idén ellenőrzik az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. vizsgálatán belül a Ferihegyi repülőtér privatizációját is. Az elnök újságírói kérdésre elmondta: az ÁSZ-nak nem volt ellenjegyzési kötelezettsége, az ügy további törvényességi szálait azonban vizsgálni fogják.
Felmerül az a kérdés is, hogy megvalósulhat-e a sokat vitatott – az ÁSZ által is erős kritikával illetett – idei állami költségvetés, vagy esetleg szükség lesz pótköltségvetésre. Ezt Kovács Árpád politikai döntésnek minősítette, amelybe nem szól bele az Állami Számvevőszék. Ahhoz, hogy a parlamenti választások után érdemi döntés szülessen, a szakmai lépéseket már most meg kell tenni – mondta az elnök.
Milák Kristóf kapcsán egy baja van az úszók szövetségi kapitányának
