Gyurcsány rendet tenne a pártban

Gyurcsány Ferenc tisztázó beszélgetésre hívta az MSZP Békés megyei elnökét, Veress Józsefet, ám továbbra sem egyértelmű, miért menesztették a politikust államtitkári posztjáról. A hírek szerint a háttérben a megyei szocialisták belviszálya állhat, amely során a Veress-sel szemben állók a K and H-ügyet is aduként húzhatták elő.

MNO
2006. 01. 18. 10:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc január 16-án tisztázó beszélgetésre hívta az MSZP Békés megyei elnökét, Veress Józsefet. Ismert, a kormányfő decemberben azért mentette fel Veresst, az uniós ügyekért felelős tárca nélküli miniszter politikai államtitkárát, hogy Békés megyében helyreállítsa a rendet. A miniszterelnök valószínűleg attól félt, hogy a megyei MSZP-s viszály átlépi Békés megye határait, mivel a Veress-sel szemben állók, Karsai József és Tóth Károly különböző dokumentumokat kezdtek el lebegtetni.

A megyei szocialisták harca már régóta tart, de akkor durvult el igazán, amikor kiderült, hogy Tóth Károly egyéniben nem kíván indulni, ám a megyei listán csupán a nyolcadk helyre került a neve, noha ő másodikként kívánt szerepelni. A békéscsabai politikus követelte a lista átrendezését, ám ezt az országos MSZP-s vezérkar sem tudta véghezvinni. Tóth cserébe biztos befutó helyet kapott a szocialisták országos listáján.

Tóth és Karsai állítja: egy teljes dosszié bizonyítja, hogy a korábban a Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH) tanácsadójaként, majd egyik elnökhelyetteseként dolgozó Veress érintett a Kulcsár-ügyként elhíresülő K and H-botrányban. A hírek szerint Karsaiék a dosszié kinyitásával fenyegetőztek, és ebben a helyzetben dönthetett Gyurcsány Veress menesztése mellett – közli a Népszabadság.

A dossziét eddig még senki sem látta, de a tények alapján az biztos, hogy a Nemzeti Fejlesztési Hivatalhoz tartozó, és a hivatal elnökhelyetteseként Dobrev Klára által irányított Pályázat Előkészítő Alap (PEA) 2003-ban hatmilliárd forintot kapott az unió strukturális alapjához benyújtandó projektek megíratásához, és 2003 márciusában ki is írtak egy tendert önkormányzati pályázatok elkészítésére. A pályázat egyik nyertese az a HRD konzorcium lett, amelynek a K&H Euroconsulting is tagja.

A bank önkormányzati és uniós üzletágát a pénzintézet ügyvezetőjeként Kulcsár Attila alapította 2002-ben, és ő is irányította. A K&H Bank 2003 februárjában bevásárolta magát a Hitesy, Bartucz és Hollai Üzleti Tanácsadó Kft.-be, a későbbi Euroconsultingba – írja a Népszabadság. A lap emlékeztet, a vételről szóló iratok nem sokkal azelőtt futottak be a cégbíróságra, hogy a PEA közzétette pályázatát. A Kulcsár-ügy 2003 júliusában robbant ki, míg a tender elbírálása júliusról decemberre csúszott át. A pályázaton a brókerbotrány ellenére a HRD mégis elnyert 4,5 milliárd forintot. A tenderen az döntött, hogy a konzorcium mintegy hárommillió forinttal kevesebbet kért a feladat végrehajtásához – cikkez a Népszabadság.

(Forrás: Népszabadság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.