Hiller: Ha többséget szerez, egyedül alakít kormányt az MSZP

Amennyiben a szocialista párt egyedül is megszerzi a parlamenti mandátumok többségét a választásokon, akkor egyedül alakít kormányt – jelentette ki Hiller István, az MSZP elnöke a közszolgálati rádióban.

MNO
2006. 01. 17. 23:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szocialista politikus szerint nem alakul ki koalíciós politikai vita abból, hogy az MSZP elveti az SZDSZ egykulcsos adórendszerrel kapcsolatos elképzeléseit. Hiller azt hangsúlyozta: az egykulcsos adórendszer igazságtalan, mert ugyanolyan kulccsal adóznának a legszegényebbek és a legmagasabb jövedelemmel rendelkezők is. Szerinte ez nem politikai, hanem szakmapolitikai vita a két koalíciós párt között. (Klubrádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.