A testület egyik kormánypárti delegáltja úgy nyilatkozott: az elnökségnek van joga határozni a kérdésben, hiszen a nyáron távozott elnök megválasztása előtti egy évben is hoztak ilyen döntéseket, éppen a testület mostani elnökhelyettesének vezetése alatt. Emellett – mint mondta – keresik a jogszabályi lehetőséget arra, hogy a posztok betöltéséig a régi adóvezetők helyükön maradhassanak, hiszen e nélkül működésképtelenné válna a közszolgálati médium.
Szadai Károly, a kuratórium elnökhelyettese szerint viszont a társadalmi delegáltakkal kiegészült nagykuratóriumnak kell döntenie abban a kérdésben, hogy felhatalmazást ad-e az alelnököknek a megbízatások meghosszabbítására, de ezeknek a vezetőknek „a munkájukat addig is el kell végezniük„.
A Magyar Rádiónak augusztus eleje – Kondor Katalin megbízatásának lejárta – óta nincsen elnöke. Viszont csak az első számú vezető dönthetne arról, hogy az eddigi megbízatások lejárta után ki legyen a Kossuth Rádió adófőszerkesztő-helyettese, illetve a Petőfi és a Bartók adó vezetője.
A Magyar Rádió Rt. szervezeti és működési szabályzata egyértelműen fogalmaz: „Az elnököt távollétében vagy akadályoztatása esetén az általa meghatározott munkamegosztás szerint helyettesítik, kivéve az elnök kizárólagos hatáskörébe tartozó ügyeket, illetve azokat, melyekben az elnök a döntés jogát magának tartja meg, így különösen a vezetői megbízás, annak visszavonása...”
A rádióból származó nemhivatalos információk szerint azok, akiknek lejárt a vezetői megbízatása, egyelőre továbbra is korábbi pozíciójukban folytatják tevékenységüket. Közös jogi álláspontjuk szerint ugyanis mandátumuk automatikusan meghosszabbodik, amennyiben új vezetőket nem neveznek ki helyettük, s ők a korábbiak szerint végzik tevékenységüket. Többen a hírek szerint értekezletet is tartottak, vezetői utasításokat adtak ki – mintha mi sem történt volna.
Űripari hálózatot hoznak létre Magyarországon
