A regionális fejlesztési tanácsok a 2007-re áthúzódó kötelezettségvállalásokkal együtt több mint 25 milliárd, a megyei területfejlesztési tanácsok pedig 19 milliárd forint felett dönthetnek –adja hírül a regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős
tárca nélküli miniszter hivatala.
A régiókban a legfontosabb támogatható célok a munkahelyteremtő beruházások, az önkormányzatok termelő- és humáninfrastruktúra fejlesztései, a turisztikai fejlesztések és rendezvények, az önkormányzati utak felújítása, a közmunkaprogramok, a belterületi utak és kerékpárutak fejlesztése, valamint a Vásárhelyi-tervben érintett települések termelő infrastruktúra fejlesztései.
Külön pályázati felhívásokat tettek közzé a megyei területfejlesztési tanácsok a kedvezményezett és a leghátrányosabb helyzetű térségekben megvalósuló beruházások támogatására. Ebben a felhívásban csak az önkormányzati beruházások részesülhetnek támogatásban.
A megyékben a legfontosabb támogatható cél a termelő infrastruktúra-fejlesztés, azaz a gáz, az elektromos- és távhőszolgáltatás, az ivóvíz- és szennyvízhálózat, utak, hidak és vízi létesítmények, közlekedési, hírközlési, informatikai és hulladékkezelő létesítmények, szakszerű egyedi szennyvízelhelyezési létesítmények létrehozása, valamint az ezek működését szolgáló technológia és egyéb gépi beszerzés. A támogatható célok közé tartozik a humán infrastruktúra-fejlesztés is, vagyis az oktatás (alap- és középfokú oktatás), a művelődés, az egészségügy, valamint a szociális ellátás (szociális és családügy) területén megvalósuló beruházások.
A regionális fejlesztési és megyei területfejlesztési tanácsok által meghirdetett pályázatok beadási határideje 2006. február 15.
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
