Nyugdíjügyekben a szakmának kell játszania a főszerepet – jelentette ki Gyurcsány Ferenc a Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságon tett látogatása után. A kormányfő leszögezte: a politikának csak a szakmailag kidolgozott változatokról kell korrekt döntést hoznia. A miniszterelnök kiemelte a több évre szóló nyugdíjkorrekciós programot, a 13. havi, valamint a méltányossági nyugdíj bevezetését is.
Gyurcsány köszönetét fejezte ki amiatt, hogy a nyugdíj-igazgatóság Magyarországon képes volt megőrizni politikától való függetlenségét. Ennek némileg ellentmond, hogy tavaly novemberben a Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság minden nyugdíjast külön levélben „tájékoztatott” a Gyurcsány-kormány nyugdíjakkal kapcsolatos intézkedéseiről és terveiről, ám azt tagadták, hogy a levél a kormányzati kampány része lett volna. Az akció 240 millió forintba került.
Gyurcsány a Fidesz járulékcsökkentésre, 14. havi nyugdíjra, illetve bizonyos korcsoportok esetében egyes gyógyszerek ingyenességére vonatkozó javaslataira reagálva elmondta: „Ha nem lennének ezek véresen komoly ügyek, akkor azt mondanám, mulatságos.” A kormányfő óvott a kampány hevében tett túlzott ígéretektől, mivel a választás nem ígéret-, hanem felelősségverseny. „Nem lehet közös nemzeti jövedelmünk 5 százalékát egy hét alatt elígérni Magyarországon. Ennél szerintem Magyarország felnőttebb” – tette hozzá.
Soltész Miklós, a Fidesz országgyűlési képviselője reagálásában kifejtette: az Orbán-kormány idején 10 százalékponttal csökkent a tb-járulék, akkor 230 ezer új munkahely létesült, és ez teremtette meg a lehetőséget a 13. havi nyugdíj bevezetésére, amellyel a mostani kormány előszeretettel kampányol. A Fidesz politikusa közleményében leszögezte: a tb-járulék 19 százalékra való csökkentésével megerősödnek a kis- és középvállalkozások, és egy év alatt legalább 150 ezer új munkahely jöhet létre, így megteremtődnek a feltételek a 14. havi nyugdíj bevezetéséhez.
Soltész úgy vélekedett: a Gyurcsány-kormány nem tiszteli az időseket, csak visszaélnek az idősek helyzetével, és alaptalanul keltenek félelmet bennük. Emlékeztetett: a gyógyszerek 30 százalékkal drágultak az elmúlt négy év alatt.
(Forrás: Info Rádió, Magyar Rádió)

Drámai bejelentést tett Fenyő Miklós: egy korszak zárult le az életében