Avar- és tarlótüzek Vasban

Megszaporodtak az avar- és tarlótüzek az elmúlt napokban Vas megyében. A legtöbb tűzeset a gondatlan égetések miatt következett be.

MNO
2006. 03. 26. 18:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Adorján Tibor alezredes a Magyar Rádiónak elmondta: már az első tavaszi napon számtalan riasztás futott be a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletére. Szöllős, Újperint, Kondorfa és Répcelak környékén a száraz avar és a tarló égett, Győrvár határában az erdőt is veszélyeztette a kiterjedt, 4-5 hektáron tomboló tűz. Több helyen a vágástéri hulladék gyulladt meg. Adorján Tibor hozzátette: az esetek jó részében a földtulajdonosok felelőtlenül gyújtottak tüzet, ugyanakkor sokan elmulasztják bejelenteni az égetéseket.

Még nincs érvényben a tűzgyújtási tilalom, de a hatasztrófavédelem munkatársa fokozott óvatosságra intett mindenkit. (radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.