Jónak minősítették a magyar katasztrófa-előrejelzést

A Meteorológiai Világszervezet főtitkára szerint természeti katasztrófák magyarországi közeledtét időben fel lehet ismerni, és a védekezést megszervezni.

MNO
2006. 03. 06. 19:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A természeti katasztrófák előrejelzési rendszere nemzetközi szinten jónak mondható Magyarországon – mondta Michael Jarraud, a Meteorológiai Világszervezet (WMO) főtitkára hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.

A főtitkár rámutatott, hogy az előrejelző rendszernek és a megfelelő együttműködésnek köszönhetően a természeti katasztrófák közeledtét időben fel lehet ismerni, illetve a védekezésben részt vevőket időben lehet tájékoztatni.

Dunkel Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSz) elnöke megjegyezte, hogy az OMSz február elseje óta olyan előrejelzésre is képes, amely a jelentős csapadékkal járó helyi felhőszakadásokról pár órával előtte tájékoztatja a regionális védelmi szerveket. Az év végére kistérségi szinten bővül az előrejelzésről leggyorsabban értesülők köre – tette hozzá az elnök.
(Híradó)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.