Égerházi Imre (1925-2001) festőművészt a múlt század egyik legjelentősebb alföldi mestereként tartja számon a magyar művészettörténet. Az elmúlt két évben sorra rendezték meg különböző tematikájú emlékkiállításait, nagy sikerrel.
Tematikus kiállításainak sorában most irodalommal, zenével és történelemmel kapcsolatos alkotásai lesznek láthatók május 8-tól az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A tárlaton elsősorban a művész olajképeit lehet majd megtekinteni, melyeket 1971 és 2001 között festett. Életműve sajátos keresztmetszetének is tekinthető a Bartóktól Krúdyn át Szent Istvánig ívelő alkotássorozat.
A kiállítást Bakos Edit, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója nyitja meg, Égerházi Imrét a művész szülővárosának, Hajdúhadháznak polgármestere, Béres László mutatja be. A megnyitón Égerházi Imre verseiből és írásaiból Kautzky Armand színművész olvas fel részleteket. A megnyitó ünnepség Kovács Zoltán, a Djabe zenekar zongoristája Bartók improvizációival zárul. A tárlat május 21-ig látogatható.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok