Politikai marketing- és kampányszempontból egy nagyon jól megszervezett és hatásos nagygyűlés volt az MSZP rendezvénye – mondta a Stop.hu internetes lapnak Giró-Szász András politikai szakértő, aki szerint ugyanakkor tartalmi szempontból több sajátos dolog is észrevehető volt.
„A nagygyűlés alapvető üzenete a békülékenység és kompromisszumkészség, illetve a jövőbe vetett hit Gyurcsány Ferenc mellé rendelése volt, miközben a miniszterelnök a politikai ellenfelet folyamatosan negatív és disszonáns jelzőkkel illette” – mondta. „A kormányfő a jelenleg legnagyobb ellenzéki pártot antidemokratikusnak és a köztársaságot veszélyeztetőnek titulálta. Érdemes azon elgondolkodni, hogy nem haladt-e már túl azon akár a politikát figyelő szakma, akár a közvélemény, hogy az árokásásban és a társadalmi megosztottságban lényegében mindkét nagy politikai erő felelőssége kimutatható”– vetette fel Giró-Szász András.
„Az lett volna az MSZP egyértelmű és elsődleges érdeke, hogy megpróbálja elhitetni a választóival, hogy képviselni tudja a békülékeny irányzatot. A politológus szerint nem biztos, hogy a Gyurcsány beszédébe bujtatott kritikák nem voltak világosak a választók irányába, és azok nem okoztak bennünk disszonanciát Tulajdonképpen Gyurcsány a valaki vizet prédikál, és bort iszik sajátos egyvelegét adta”– fogalmazott a politikai szakértő.
Gyurcsánynak több olyan kijelentése is volt, melyek nagyon furcsán magyarázhatók – vélte az elemző –, amire példaként a kormányfő „mi választott politikusok” mondatát említette. Hozzátette, hogy ez pont Gyurcsányról nem mondható el, hiszen ő nem választás révén került a miniszterelnöki pozícióba. Gyurcsány harmadik elemzést érdemlő kijelentése, hogy a választás verseny és nem háború. Erre Giró-Szász szerint mindkét politikai erő rácáfolt az elmúlt hetekben.
(stop.hu)

Más ügyekkel is összefügghet a svéd testvérek eltűnése Baranyában