A HavariaPress úgy tudja, az eset mai tárgyalási napján négyen jelezték, hogy maradandó sérüléseket szenvedtek a 2005. szeptember 15-én történt szerencsétlenség kapcsán. A BMW-t vezető 22 éves fiatalembernek nem volt érvényes vezetői engedélye, sőt még az ominózus autó is ki volt vonva a forgalomból.
Emlékezetes, a balesetben egy nő a helyszínen életét vesztette, négyen pedig súlyosan megsérültek, amikor fékezés nélkül a várakozók közé hajtott az autós, aki éppen vásárolni igyekezett. A kiérkező mentők hat rohamkocsival vonultak a tragikus baleset helyszínére, ahol összesen hét sérültet kellett ellátniuk.
A fiatalember elismerte, hogy ő követte el a cselekményt, azonban felelősségét tagadta, szerinte ugyanis műszaki probléma miatt következett be a baleset. A fiatalember nem rendelkezett jogosítvánnyal, akkor tanult vezetni, éppen KRESZ-vizsga előtt állt. Az eset előtt két nappal zálogcédulát cserélt el, így szerezte autóját.
A fiatalembert halálos közúti baleset gondatlan okozásával vádolja az ügyészség. Ítélet szeptember közepén várható, mert a maradandó sérülések bizonyítására csak egy év eltelte után van lehetőség. A nyolc sérültből négyen jelezték a bíróságnak, hogy ilyen sérülések nehezítik azóta is életüket, és ezért ők kártérítési pert is indítottak, melynek végösszege meghaladhatja a tízmillió forintot is.

Szentkirályi Alexandra: Budapest vezetése politikai terrorizmust követ el