Az oktatási tárca közoktatási helyettes államtitkára a kormányprogram megszületésig nem kívánta elárulni, hogy valóban megszűnnek-e 2008-tól a nyolcosztályos gimnáziumok Magyarországon. Sipos János a Népszabadság című napilap értesülései kapcsán szerdán újságírók előtt azt mondta: nincs joga ahhoz, hogy megelőlegezzen egy kormányprogramot, s jelezze, a kormányprogram mit vállal fel a szegregáció csökkentése érdekében.
A Népszabadságban ma megjelent cikk szerint a kormány azt tervezi, hogy a 6+6 osztályos rendszerre való átállás érdekében 2008 szeptemberétől nem lehetne több nyolcosztályos gimnáziumi évfolyamok indítani. A megszűnés felmenő rendszerben lépne életbe, a jelenleg 104 nyolcosztályos gimnázium 30 ezer diákja még kijárhatná az iskolát. A lap tájékoztatása szerint a túl korai szelekció megakadályozása és az alapkészségek megerősítésének biztosítása a célja ennek az intézkedésnek, amely jövő ősztől lépne életbe.
A nyolcosztályos általános iskola ugyanakkor megmarad, de a szaktárgyi óraszámot az ötödik és a hatodik évfolyamban jelentősen csökkentik, és inkább az alapképességek – írás, olvasás, számolás – oktatása kerül majd előtérbe. A Népszabadság szerint a szaktárgyakat – például a földrajzot vagy a történelmet – a rendelkezésre álló időkeret legföljebb felében lehet majd oktatni.
(origo)

Ezt elkapták a zsaruk: minden autós álma vált valóra – videó