A használatarányos fizetésre épülő üzleti modell elérhetőbbé teszi a személyi számítógépeket, mert jelentősen csökkenti a belépési költséget, és lehetőséget ad a vásárlóknak arra, hogy előre fizetett (pre-paid) kártyák segítségével a használat függvényében fizessenek az eszközért. A próbaüzemek először a fejlődő piacokon indulnak, ahol a fogyasztói hitelek korlátozott elérhetősége, a bizonytalan jövedelem és a magas induló költség sokakat meggátolt a számítógép-vásárlásban.
A használatarányos modell próbaüzemét a közelmúltban fejezte be a vállalat Brazíliában. A sikeren felbuzdulva a próbaüzemet hamarosan kitejesztik Kínára, Indiára, Mexikóra, Oroszországra, Szlovéniára, Vietnamra, sőt Magyarországra is. Megvalósításában olyan cégek csatlakoznak partnerként a Microsofthoz, mint az AMD, a HSBC Bank Brasil S.A., az Infineon Technologies AG, az Intel, a Lenovo, a Phoenix Technologies, a Transmeta Corp. és több más vállalat.
A használatarányos fizetésre épülő számítógépezést lehetővé tevő FlexGo technológia egymáshoz igazítja a hardver-, szoftver-és szolgáltatásmegoldásokat, hogy azok közös időmérési és használathosszabbítási funkcióval működhessenek. A rendszer tájékoztatja a felhasználót a felhasznált időről, és megmutatja, hogyan tud további használati időt vásárolni azzal, hogy egyszerűen begépeli a pre-paid kártyán található kódot. Ha a felhasználó nem vásárol további időt, a PC fokozatosan csökkentett üzemmódba vagy korlátozott hozzáférésű állapotba kerül, és mindaddig úgy marad, amíg a vevő nem vesz további időkeretet a világhálón vagy a helyi forgalmazóktól.
Meghatározott óraszám felhasználása után a PC teljes mértékben a felhasználó tulajdonába kerül.
(radio.hu)

Cserpes Laura: „Abban a pillanatban egy perc alatt váltam felnőtté”