Csalódniuk kell azoknak az Arsenal-szurkolóknak, akik arrra számítottak, hogy megvásárolhatják a 93 év után búcsúzó stadion, a Highbury székeit. A klub vezetősége úgy döntött, végleg kivonják a forgalomból az ülőalkalmatosságokat, mivel azok kis mennyiségben mérgező fémet tartalmaznak.
A londoni egylet közleményében úgy fogalmaz, a kis mértékben kadmiumot tartalmazó székek teljesen biztonságosak, és nem veszélyeztetik az egészséget a stadionon belül, de régóta használatban vannak, ezért még a minimális kockázatot sem vállalhatják, hogy azok a háztartásokba kerüljenek.
A Highbury többi részét (bútorokat, eredményjelzőket, cserepeket) aukción értékesíti a klub. Az Arsenal augusztustól egy új, 60 ezres arénába költözik.
(Reuters)

A falon át hajtott be egy kamion a családi házba – az ágyában alvó lány súlyosan megsérült