A február 26-ra tervezett túszcsere valószínűleg az országos kijárási tilalom miatt hiúsult meg, melyet az iraki kormány egy síita szentély elleni merényletet követően kihirdettek. A berlini külügyminisztérium válságstábjánál két, viszonylag kétes közvetítő jelentkezett, mindketten a mérnökök írásaival igazolták magukat, egyikük 20, másikuk 30 millió dollárt követelt.
Az amerikai hadsereg a túszdráma kezdetekor már felajánlotta, hogy egységei megkísérlik kiszabadítani a német mérnököket. A lap információi szerint akkor még a túszok egyikének mobilját azonosítani tudták. A kommandóakciót azonban végül lefújták. Drámai fordulat következett be március végén. Egy március 26-ra, vasárnapra tervezett túszcsere – amikor német hivatalnokok már kezükben a pénzes bőröndökkel Bagdadban várakoztak – az utolsó pillanatban kudarcba fulladt.
Április 28-án Frank-Walter Steinmeier (SPD) külügyminiszter személyesen tájékoztatta Angela Merkelt (CDU) a túszcsere időpontjáról és feltételeiről. A kancellár hozzájárult ahhoz is, hogy ebben a váltságdíj jelentősen meghaladja a Susanne Osthoff ügyben fizetett összeget.
(spiegel.de)
Forró leves miatt égett meg súlyosan egy szabolcsi kislány - videó