Mérsékelték a készültséget a Hármas-Körösön

MNO
2006. 05. 10. 13:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány kedden 15 órától feloldotta az árvízi veszélyhelyzetet, ezzel összefüggésben a Körös-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság a Hármas-Körös védvonalain a rendkívüli árvízvédelmi készültséget a felső szakaszon (Gyoma térsége) első fokra, az alsó szakaszon (Szarvas térsége) másodfokra mérsékelte. A Körösök mentén folytatódott az apadás. Megkezdődtek a helyreállítási munkák.

Az igazgatóság területén 188,8 kilométeren van érvényben árvízvédelmi készültség. Másodfokú a készültség 65,1 kilométeren, a Hármas-Körös alsó szakaszán és a Hortobágy-Berettyón, első fokú készültség van érvényben 123,7 kilométeren, a Hármas-Körös felső szakaszán, a Sebes-Körös alsó szakaszán és a Berettyón. Az elmúlt napon az árvízvédekezésben 643 fő vett részt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.