A fél évszázada nemzetközi nagyvállalatok vezetőinek továbbképzésével foglalkozó, lausanne-i székhelyű IMD idén is kiadta a világ 61 országának 314 szempont alapján összeállított versenyképességi évkönyvét.
A listán szereplő új EU-tagok között Magyarország versenyképessége romlott a legnagyobb mértékben, miközben a többség kisebb-nagyobb javulást tudott felmutatni. (Tavaly Magyarország javított, a 2004-es 42. helyről a 37.-re.)
Az unióba belépett volt szocialista országok között az élen Észtország áll, a balti állam a 26-ról a 20. helyre lépett előre. A második helyezett Csehország is látványosan javított, 5 helyet, így most a 31.-en áll. Szlovákia felkerült a dobogóra, vagyis megelőzte Magyarországot. Ehhez részben az kellett, hogy északi szomszédunk egyetlen helyezéssel előrelépve a 39. helyre kerüljön, részben pedig az, hogy hazánk versenyképessége romoljon. Szlovénia ezzel szemben javított, az 52. helyről a 45.-re. Lengyelország eggyel hátrább csúszva az 58. helyen végzett az idén, ám ez azt jelenti, hogy az 55.-ről az 57. lépcsőfokra felkapaszkodó Románia megelőzte. A tavaly nem értékelt Bulgária ennél is jobb helyen áll, a 47.-en.
A globális versenyképességi rangsor első három helyén nem történt változás: a listát az USA, Hongkong és Szingapúr vezeti. Izland továbbra is a negyedik, Dánia az 5., Ausztrália a 6., Kanada pedig a 7. helyre jött föl. Svájc a 8., Luxemburg a 9. helyen áll, Finnország pedig a 6-ról a 10. helyre csúszott vissza. Kína a tavalyi visszaesés után ismét feljebb került, a 31. helyről a 19.-re, ami jobb, mint a 2004-es 24. helyezés.
Forrás: Napi Online

A pedofíliát mentegető SZDSZ-alapító is felvonult a budapesti Pride-on