Katasztrofálisnak nevezi a belügyi kormányzat teljesítményét, legalábbis a politikai szabadságjogok vonatkozásában a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) abban a levélben, amelyet Gyurcsány Ferencnek küldött el a szervezet.
Mint írják az egyik rendszerváltó törvény, a gyülekezési jogról szóló 1989. évi III. törvény hatályba lépését követően, tizennégy éven keresztül nem volt annyi konfliktus a gyülekezési jog gyakorlása körül, mint 2003 óta. Több alkalommal is előfordult, hogy a rendőrség hatályon kívül helyezett rendelkezésre hivatkozva tiltott meg tüntetést. A 2003. februári béketüntetések és egy maroknyi szélsőjobboldali csoportosulás 2004. őszi megmozdulásai során nyilvánvalóvá vált: a rendőrséget – a III. Köztársaság addigi történetében példátlan módon – politikai eszközként használják – írja a TASZ.
A szervezet szerint egy demokratikus jogállamban a polgárok joggal várják el, hogy a politikusok tetteikért vállalják a politikai felelősséget. A TASZ úgy véli: a Medgyessy–Gyurcsány-kormány belügyminiszterét, Lamperth Mónikát, komoly politikai felelősség terheli azért, hogy az irányítása alá tartozó rendvédelmi szervek sorozatosan szegték meg a ’89-es jogállami forradalom írott és íratlan szabályait.
A TASZ ezért arra kéri Gyurcsány Ferencet – mint a választásokon győztes párt miniszterelnök-jelöltjét –, hogy a megalakuló kormányban egyáltalán ne biztosítson helyet Lamperth Mónikának.
Ellenkező esetben, az a szomorú tapasztalat erősödik a magyar társadalomban, hogy Magyarország továbbra is egy következmények nélküli ország – írják a levélben.
Itt a pontos összeg, ennyit kap Brüsszeltől a kokárdagyalázó drag queen-hez köthető egyesület
